Верховний суд Ізраїлю постановив, що ультраортодокси повинні служити в армії

Джерело: АР

Верховний суд Ізраїлю одностайно постановив, що армія повинна почати призов ультраортодоксальних євреїв на військову службу.

Згідно з рішенням суду, за відсутності закону, який робить різницю між студентами єврейських семінарій та іншими призовниками, ізраїльська система обов’язкової військової служби поширюється на ультраортодоксів, як і на всіх інших громадян.

Водночас суд постановив, що держава здійснює “неправомірне вибіркове правозастосування, що є серйозним порушенням верховенства права і принципу, згідно з яким всі люди рівні перед законом”.

Відповідно до давніх домовленостей, ультраортодоксальні чоловіки звільнялися від призову, який є обов’язковим для більшості єврейських чоловіків і жінок.

Як розповіли у виданні, такі винятки давно почали викликати гнів серед світської громадськості, і цей розкол поглибився під час війни, оскільки військові призвали десятки тисяч солдатів і заявляють, що їм потрібна вся робоча сила, яку вони можуть отримати.

Ультраортодоксальні чоловіки відвідують спеціальні семінарії, які зосереджуються на релігійних дослідженнях, приділяючи мало уваги світським темам, таким як англійська мова або природничі науки. За словами критиків, вони погано підготовлені до служби в армії або до світської роботи.

Зірка фільмів “Викрадена”, “Зоряні війни” та “Сірий” Ліам Нісон оголосив про завершення акторською кар’єри.

Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.

19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орешником”.

Український кінематограф буде представлений національним стендом на Берлінському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться з 13 по 23 лютого 2025 року

Міністерство охорони здоров’я повідомило про формування 1348 експертних команд з оцінки повсякденного функціонування у 286 лікарнях. Комісії мають замінити МСЕК.