Поява F-16 не одразу змінить хід війни з Росією – Reuters

Джерело:Reuters

Перші F-16 мають прибути до України цього літа. Українці розчаровані тривалістю цього процесу – від закупівлі до навчання пілотів. Агентство Reuters описало, як F-16 можуть допомогти Україні, та які перешкоди можуть виникнути.

Голова неурядової дослідницької групи “Український центр безпеки й співробітництва” Сергій Кузан заявив, що для значних операцій потрібно щонайменше 60 літаків, щоб відтіснити російську авіацію.

Кузан додав, що українські військові останніми місяцями активно знижують загрозу для прибуття F-16, атакуючи російську ППО. Поки пілоти набираються досвіду, а військові розбудовують повітряну інфраструктуру, перші постачання можуть лише допомогти зміцнити повітряний щит України.

“Літаки F-16 забезпечать певну протиповітряну оборону й потенційно також допоможуть перехоплювати іранські безпілотники Shahed і крилаті ракети. Хоча це дуже дорогий спосіб зробити це, з погляду боєприпасів”, – сказав Джастін Бронк, старший науковий співробітник з питань військово-повітряних сил і технологій Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень.

Експерти зазначають, що навчання пілотів буде вирішальним.

“Ви можете мати багато швидких літаків, але якщо у них немає ефективного озброєння, а екіпаж не здатний застосовувати їх з ефективною тактикою, то їх просто збиватимуть у великій кількості”, – додав Бронк.

Разом з тим, Бронк вважає, що технічне обслуговування літаків є ще нагальнішою проблемою, ніж підготовка пілотів. Більшість ремонтів доведеться проводити в Україні, ймовірно, за допомогою іноземних підрядників.

Росія вже посилила атаки на українську інфраструктуру, яку можуть використати для обслуговування та розгортання F-16. Цілі стануть ще важливішими, коли прибудуть літаки, пілоти та команди з обслуговування.

“Росія щодня завдає ударів по всіх аеродромах, потенційних базах F-16, включаючи спроби пошкодити злітно-посадкові смуги та інфраструктуру. Ці удари не припинялися протягом останніх двох місяців, принаймні”, – сказав Кузан.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.