Україна влітку може отримати перші гроші від заморожених активів РФ: підсумок саміту ЄС
Джерело: підсумкове комюніке саміту ЄС
Україна може отримати перші виплати з прибутків від заморожених в ЄС російських активів вже цього літа. Про це йдеться в офіційному повідомленні про результати саміту ЄС.
“Після ухвалення правових актів ЄС щодо спрямування надзвичайних доходів, що походять від заблокованих активів Росії, для подальшої військової допомоги для України, її оборонної промисловості та її відновлення, Європейська рада сподівається, що перші перерахування будуть здійснені цього літа“, – йдеться у документі.
Крім цього, лідери ЄС доручили Європейській комісії, головному дипломату ЄС та Єврораді продовжити роботу над виділенням Україні додаткового фінансування у розмірі 50 млрд доларів. Це буде у формі кредиту під заставу заморожених російських активів. Ці кошти підуть на військову сферу, підтримку бюджету та відновлення країни.
- У четвер, 27 червня, в Брюсселі Європейський Союз підписав з Україною угоду про гарантії безпеки.
- В середу, 26 червня, країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
- В ЄС офіційно погодили запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Країни ЄС цього разу зосередилися на санкціях проти російського зрідженого природного газу (LNG).
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.