Майкл Джексон мав понад пів мільярда доларів боргу, коли помер у 2009 році

Джерело: The Guardian

Нові судові документи свідчать про те, що американський співак та танцюрист Майкл Джексон накопичив понад пів мільярда доларів боргу на момент його смерті у 2009 році.

У судовій заяві від 21 червня виконавцями його майна надано деякі з найповніших деталей про проблеми з фінансами, яких зазнавав 13-разовий володар Греммі.

У заяві до вищого суду округу Лос-Анджелес розповідається про те, як на “найбільш значні активи” Джексона наклались “борги і претензії кредиторів на суму понад 500 мільйонів доларів США, причому на частину боргу нараховувалися відсотки за надзвичайно високими процентними ставками, і деяка заборгованість у дефолті”.

Джексон помер 25 червня 2009 року у віці 50 років, незадовго до того, як  мав розпочати свій концертний тур This Is It, який мав включати такі міста, як Лондон, Париж, Нью-Йорк і Мумбаї. Співак проковтнув смертельну дозу сильнодіючого хірургічного анестетика пропофолу, який йому дав лікар Конрада Мюррея. Останнього пізніше визнали винним у ненавмисному вбивстві та засудили до чотирьох років ув’язнення.

Смерть Джексона в його будинку в Лос-Анджелесі призвела до фінансової відповідальності на приблизно 40 мільйонів доларів перед промоутером This Is It, AEG, стверджується в нещодавньому судовому документі. У заяві зазначено, що на момент смерті Джексон мав судові позови за кордоном і в кількох штатах США.

Кредитори подали понад 65 претензій проти Джексона, що спричинило ще більше судових процесів. Але в поданні виконавці написали, що більшість вимог кредиторів та інших судових дій вони врегулювали або іншим чином вирішили.

Виконавці також попросили відшкодувати їхнім адвокатам кошти зі спадщини Джексона за юридичні послуги у 2018 році, серед інших витрат.

Бенефіціарами маєтку Джексона є його мати Кетрін і діти: Прінс, Періс та Майкл. Але виконавчі органи заявили, що бенефіціари Джексона не отримували фінансові виплати з його маєтку через невирішений спір із Службою внутрішніх доходів США щодо федеральної податкової декларації за 2021 рік.

Заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.

Глава слідчого суду №1 Барселони Хоакін Агірре почав розслідування справи, пов’язаної з ймовірною причетністю Росії до намагання сепаратистів Каталонії проголосити у 2017 році незалежність від Іспанії.

Єврокомісія оштрафувала американського кондитерську компанію Mondelez на 337,5 мільйона євро за антиконкурентну поведінку та штучне завищення цін на продукти харчування.

2 липня мер Вільнюса Валдас Бенкунскас представив план оборони столиці Литві на випадок війни. Зокрема серед заходів розглядають також евакуацію містян.

2 липня опоненти “Національного об’єднання” у Франції активізували зусилля, намагаючись унеможливити прихід ультраправої партії до влади.