Випускниця житомирського ліцею Софія Тарнавська склала всі чотири тести НМТ на 200 балів

Джерело: Департамент освіти Житомира

У Департаменті освіти Житомира поінформували, що учениця житомирського ліцею №23 Софія Тарнавська склала національний мультипредметний тест без жодної помилки та отримала максимальні 800 балів за чотири тести.

Наразі завершилась основна сесія НМТ 2024.

Такий результат є єдиним у Житомирській міській територіальній громаді! Щиро вітаємо випускницю, батьків та вчителів із цим вагомим здобутком! – зазначили у повідомленні.

Тарнавська у коментарі Суспільному розповіла, що найбільше їй допомогла систематичність у підготовці.

Готуватися я почала з минулого літа. Не займаючись з репетиторами, звичайно, іноді після довгого і виснажливого дня в школі складно було налаштуватися працювати ще й додатково заради підготовки до національного мультипредметного тесту. Однак це зробило мене ще більш дисциплінованою, допомогло фокусуватися навіть на віддалених цілях. Я вважаю, що досвід підготовки до тесту зможе допомогти мені і в подальшому житті, — зауважила Софія.

Додала, що коли дізналася про результат, то була просто “задоволена собою і щаслива”, що вже незабаром зможе розпочати нову главу в книзі життєвої стежки — університетське життя.

Також вона зауважила, що планує вступати до одного з вищих навчальних закладів Польщі.

Довідка. Національний мультипредметний тест — форма проведення вступного випробування на бакалаврат для здобуття вищої освіти в Україні, введена у 2022 році через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Покликана тимчасово в 2022—2024 роках замінити традиційні вступні випробування у форматі ЗНО.

  • Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький повідомив, що абітурієнти із тимчасово окупованих територій України у 2024 році зможуть вступати в українські вищі навчальні заклади за співбесідою.
  • В Україні усім охочим вступити на бакалаврат у 2024 році потрібно скласти ЄФВВ (Єдине фахове вступне випробування). Головна умова – отримати диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, або молодшого бакалавра. Цей іспит дозволить посилити позиції абітурієнтів під час вступу до вищих навчальних закладів, а кількість набраних балів безпосередньо впливає на конкурентоспроможність.
  • У 2024 році Міністерство освіти і науки України впроваджуватиме спеціальні державні іспити для аспірантів, які вступили у 2022 році. Про це повідомив заступник міністра Михайло Винницький.

Американські фондові індекси та долар різко знизилися у понеділок на тлі триваючої невизначеності щодо тарифної політики США та нової хвилі критики президента Дональда Трампа на адресу голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла.

Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.

Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.

Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву. 

19 квітня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області. Інформацію про чергові втрати РФ офіційно підтвердили у Генштабі.