Вбивство Фаріон: поліція розглядає дві версії

Джерело: глава МВС України Ігор Клименко

Правоохоронці розглядають дві основні версії вбивства політикині та мовознавиці Ірини Фаріон.

За повідомленням міністра, який після інциденту прибув до Львова, зараз поліціянти разом зі Службою безпеки здійснюють комплексні заходи, аби відшукати особу, яка здійснила постріл в Ірину Фаріон.

“Паралельно використовуємо технічні можливості для ідентифікації нападника”, – повідомив Клименко.

Щодо версій вбивства політикині, то поки їх дві:

  • особиста неприязнь
  • громадсько-політична діяльність Ірини Фаріон

Окрім цього, у поліції не виключають, що її вбивство може бути замовним.

“Зібрали оперативну інформацію, яку наразі перевіряють – зарано виносити її назагал. Правоохоронці працюють. Мої співчуття родині та близьким Ірини Фаріон. Світла памʼять”, – резюмував Клименко.

Що передувало?

Увечері 19 липня в одному з дворів Льова скоїли замах на Ірину Фаріон. Невстановлена на цей час особа вистрелила політикині у скроню, коли та вийшла з під’їзду свого будинку.

Сусіди бачили стрільця, який був у рукавичках, а на його пістолеті був глушник.

Після замаху Фаріон госпіталізували у критичному стані. Кілька годин медики боролись за її життя, проте близько 23:20 вона померла. Ірині Фаріон було 60 років.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​