В Італії знайшли мармурову підлогу на затопленій римській віллі (фото)

Джерело: Arkeonews

У Баколі, Італія, археологи знайшли мармурову підлогу затопленої римської вілли. Ця знахідка стала результатом поточних розкопок, що проводяться CSR Restauro Beni Culturali та Naumacos Underwater Archaeology and Technology у зануреному археологічному парку Байя.

Фото: Edoardo Ruspantini/Parco Archeologico Campi Flegrei

Археологи виявили велику підлогу, виконану у техніці opus sectile, яка використовує точно вирізані шматки каменю або мармуру для створення складних геометричних візерунків.

Opus sectile, на відміну від мозаїки, застосовує більші шматки матеріалу, які складаються разом як пазл, дозволяючи створювати детальні проєкти. Їх часто використовували, щоб підкреслювати багатство та витонченість власника будівлі. Такі підлоги використовувалися у віллах, палацах та громадських лазнях.

Фото: Edoardo Ruspantini/Parco Archeologico Campi Flegrei

Підлога, розташована в затопленому місті Байя, охоплює приблизно 250 квадратних метрів і датується останніми днями Римської імперії. Виготовлена з використаного мармуру підлога відображає фінансові труднощі, з якими стикалися навіть найбагатші люди того часу.

“Це магія Baia Sommersa, мармурової підлоги з давньоримської вілли”, — сказав мер Баколі Йозі Герардо Делла Рагіоне. “Підлога в opus sectile з її складними геометричними мотивами та надзвичайною майстерністю відкриває захоплююче вікно в життя та мистецтво Стародавнього Риму. Це відкриття дозволяє відвідувачам зануритися в історію, досліджуючи приховані чудеса під поверхнею моря”.

Проєкт реставрації триває, археологи описали його як “дуже складну роботу” і заявили, що планують продовжувати інформувати громадськість про нові знахідки найближчими тижнями.

Фото: Edoardo Ruspantini/Parco Archeologico Campi Flegrei

Довідка. Затоплене місто Байя, також відоме як Бая, було давньоримським містом, розташованим на північно-західному березі Неаполітанської затоки. У давнину Бая був відомий як розкішне приморське місце для римської знаті, відоме своїми віллами, термальними джерелами та гедоністичною атмосферою. З часом частини Байї опустилися нижче рівня моря в результаті брадисейзму та вулканічної активності, що призвело до часткового затоплення міста.

Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.