РФ та КНДР прагнуть посилити співпрацю у судовій сфері: в ISW пояснили, навіщо це Росії

Джерело: Інститут вивчення війни

До Північної Кореї прибув російський генпрокурор Ігор Краснов. Ту він зустрівся зі своїм північнокорейським колегою Кім Чол Воном, з яким обговорив продовження співпраці та підписав угоду про спільну роботу генпрокуратур РФ та КНДР протягом 2024-2026 років.

Фахівці зауважили, що генпрокуратури країн підтримували діалог з 2010 року через попередню угоду про співпрацю.

“Але нова угода, ймовірно, буде набагато зосередженішою за обсягом, що відображає активізацію російсько-північнокорейської співпраці протягом останнього року”, – мовиться у звіті.

У межах візиту Красно наголосив на важливості “налагодження регулярного обміну законодавчими актами” між Росією і КНДР і зазначив, що РФ готова поділитися власним досвідом розвитку судової практики з Північною Кореєю, а також ознайомитися з судовою практикою Північної Кореї, зокрема в сферах комунікаційних та інформаційних технологій.

“Обидві країни протягом останнього року посилили військову, політичну, дипломатичну та економічну співпрацю, але очевидне бажання узгодити порядок денний судової та прокуратури заслуговує особливої ​​уваги”, – зауважили фахівці.

Аналітики наголосили, що генпрокуратура РФ використовує адміністративні закони як зброю для посилення контролю судової системи над російським суспільством, і нещодавні закордонні контакти Краснова (зокрема з офіційними особами Іраку та Центральноафриканської Республіки), ймовірно, частково мають на меті поділитися таким судовим контролем і правоохоронною тактикою в обмін на збільшення власного арсеналу внутрішніх методів контролю Росії.

“Інтерес Росії до судової експертизи Північної Кореї у сфері комунікацій та інформаційних технологій, ймовірно, є відображенням бажання Кремля консолідувати контроль над російським інформаційним простором, у тому числі через платформи обміну повідомленнями та сервіси віртуальної приватної мережі (VPN)”, – резюмували фахівці.

Результати нового дослідження засвідчили, що сурогатні матері мають вищий ризик виникнення ускладнень, порівняно з жінками, які завагітніли природним шляхом чи за допомогою екстракорпорального запліднення.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.

Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.

Голлівудський актор Річард Гір став співвиконавчим продюсером документального фільму “Мудрість щастя” про духовного лідера Далай-ламу XIV.

12 грудня Велика Палата Верховного Суду залишила без змін рішення ВРП про звільнення Князєва  з посади судді Верховного Суду.