Україна зводить нові укріплення вздовж північного кордону

Джерело: Командування Об’єднаних Сил ЗС України

Україна продовжує укріплювати північний кордон з Білоруссю та Росією, а також заохочує цивільних осіб у деяких регіонах виїжджати у безпечніші місця.

Командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів про захист державного кордону від можливого проникнення ворога.

Ми продовжуємо створювати інженерні загородження безпосередньо по державному кордону. Риємо протитанкові рови, мінуємо місцевість. Упереджуючи проникнення ворожих диверсійних груп та перетинання кордону бронетанковою технікою встановлюємо відповідні мінні поля.

Він зауважив, що лінія державного кордону з північними сусідами у цивільному вигляді ще нам довго не знадобиться, “оскільки по той бік кордону друзів у нас немає”. Тож, наголосив Наєв, поставлене завдання — зробити прикордонну смугу для ворога непрохідною.

За його словами, за минулу декаду місяця вже встановлено 30 протитанкових мінних полів та загороджень з використанням більш як 5,8 тис. мін. Вздовж кордону обладнано близько 5 тис. метрів траншей та 6,5 тис. метрів протитанкових ровів.

Також споруджено 80 перекритих щілин, укриттів і вогневих позицій для особового складу, а також вогневих позицій для важкої техніки.

Раніше у Генштабі повідомили, що на Волинському та Поліському напрямках оперативна ситуація залишається без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи ЗС Білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

Тоді як на Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Протягом доби завдав авіаційного удару в районі Ветеринарного Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, це, зокрема, Камінь Чернігівської області; Покровка, Рясне – Сумської області та Муравське, Олійникове, Різникове, Бологівка – Харківської області.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.