21 липня зафіксовано як найспекотніший день у світі за всю історію спостережень
Джерело: Reuters
Згідно з попередніми даними служби кліматичних змін Copernicus Європейського Союзу, неділя, 21 липня, була найспекотнішим днем у світі.
Глобальна середня температура повітря на поверхні в неділю досягла 17,09 градусів за Цельсієм — трохи вище попереднього рекорду, встановленого в липні минулого року в 17,08 градусів за Цельсієм.
Минулого тижня спека була на великих територіях Сполучених Штатів, Європи та Росії.
Минулого року чотири дні поспіль були нові температурні рекорди, з 3 по 6 липня, оскільки зміна клімату, спричинена спалюванням викопного палива, викликала сильну спеку в Північній півкулі.
Кожен місяць, починаючи з червня 2023 року вважається найспекотнішим на планеті з початку ведення записів у порівнянні з відповідним місяцем попередніх років, заявили в Copernicus.
Деякі вчені припускають, що 2024 рік може перевершити 2023 рік як найспекотніший рік з початку ведення записів.
- Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що невдовзі до України повернеться спекотна погода.
- Синоптики опублікували кліматичну характеристику на липень 2024 року.
У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.
4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.
За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.
Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.