Україна звернулася до ООН щодо руйнування Херсонеса Таврійського в окупованому Криму
Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до ООН щодо руйнування Росією Херсонеса Таврійського у тимчасово окупованому Криму.
“Звернувся до ООН щодо руйнування Росією Херсонесу Таврійського! Це черговий злочин зі сторони країни-агресора та нищення нею культурної спадщини України. Ми потребуємо реакції міжнародної спільноти, адже на наших очах нищать історію”, – написав він.
Лубінець зазначив, що “Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора” належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Тепер росіяни повністю знищили Херсонес Таврійський і розпочали незаконні будівельні роботи, створюючи так званий “історично-археологічний парк”. За це Росія має понести відповідальність згідно з міжнародним правом.
Довідка:
Херсонес Таврійський – виняткова історична пам’ятка античної епохи. Це єдина пам’ятка в Криму, яка має світове значення. Хора – це сільськогосподарська округа стародавнього грецького міста.
- Росіяни зводять укріплення у тимчасово окупованій Керчі поблизу Кримського мосту.
- Близько 80% росіян відмовилися від турів в окупований Севастополь через ненадійну роботу ППО окупантів. Розвідка повідомляє, що росіяни, які передумали відпочивати в Криму, занепокоєні безпековою ситуацією.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.