Американець став громадянином Ірландії після несподіваного тесту ДНК

Джерело: ВВС

Чоловік з Арізони вважає, що він є одним з перших людей, які отримали ірландський паспорт виключно на основі тесту ДНК.

Професор Джон Портманн народився у Феніксі, штат Арізона, влітку 1963 року. Але приблизно через 60 років він дізнався, завдяки тесту ДНК, що його предки на 100% ірландці. Завдяки цьому професор Портманн отримав ірландське громадянство.

Ще немовлям він потрапив під опіку монахинь, потім його всиновили, і більшу частину свого життя він не хотів знати більше про своїх біологічних батьків, бо боявся того, що може там знайти. Але лише кілька років тому його прийомна сестра переконала його зробити тест ДНК.

Професор Портманн розповів, що чекав на результати ДНК-тесту “близько двох місяців”. Потім він отримав результати електронною поштою. Професор описав, що частина змісту листа була заплутаною, але рядок, який він “зміг зрозуміти, говорив, що ви на 100% ірландець”.

“Я подумав, що це, мабуть, помилка. Я подумав, що, можливо, мій маленький флакончик переплутали з чиїмось іншим, тому що я не відчував себе ірландцем. Я не думав, що я ірландець, та ще й на 100%”, – сказав він.

Портманн знайшов експертку з ДНК з Канади, яку він описав як “ДНК-детектива” або “ДНК-ангела”. Вона запевнила його, що це не було помилкою.

“Саме ДНК відкрило мені моє минуле… ДНК змінило моє життя”, – сказав професор Портманн.

І хоча він – не перша людина, яка дізналася більше про своє походження, він вважає, що він – перша людина, яка отримала ірландське громадянство на основі лише тесту ДНК.

І він радий, що отримав ірландський паспорт. Чоловік розповів: “Ірландський паспорт є особливим. Він єдиний, який дає вам привілеї не тільки в ЄС, але й у Великій Британії”.

Професор Портманн познайомився з двоюрідним братом через той самий сайт ДНК. Той розповів, що його батько помер у 2005 році, ймовірно, “не маючи жодного уявлення про те, що я коли-небудь зможу дізнатися, ким він був”, а його мати померла у 2019 році.

  • Слідча група CBS News, розташована в Бостоні, штат Массачусетс відправила замість мазка зі щоки собаки ДНК, взяту зі щоки їхньої репортерки Крістіни Хагер. Дослідження показало, що вона на 40% була аляскинським маламутом, на 35% шарпеєм і на 25% лабрадором.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.