Довгострокові зобов’язання НАТО показують Путіну, що він не може пережити Україну, – держсекретар США
Джерело: CNN
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що довгострокові зобов’язання перед Україною, обговорені на саміті НАТО у Вільнюсі, можуть бути найефективнішим способом переконати президента Росії Володимира Путіна у тому, що він не зможе перемогти у війні в Україні.
Напевно, це найшвидший спосіб покласти край цій війні”, – сказав Блінкен.
Він передбачив, що Путін намагатиметься затягнути війну “на невизначений термін”, незважаючи на “жахливі втрати, яких зазнала Росія”.
“Доки він продовжує вірити, що якимось чином переможе, він, ймовірно, буде продовжувати”.
Блінкен зазначив, що потрібно примусити Путіна позбутися цієї думки.
“Ці довгострокові зобов’язання щодо безпеки України, її економічного добробуту, а також гуманітарної допомоги є, ймовірно, найкращим способом зробити це”, – сказав Блінкен.
Він додав, що Україні вирішувати, як і коли вести будь-які мирні переговори з Росією.
“Тепер питання полягає в тому, де і чим це закінчиться. По суті, ці рішення повинна приймати Україна, тому що це стосується її майбутнього”.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.