Підводні човни Британії оснащені програмним забезпеченням, створеним у РФ та Білорусі — ЗМІ

Джерело: The Telegraph

Британські атомні підводні човни використовують програмне забезпечення, розроблене інженерами з Росії та Білорусі, що суперечить правилам Міністерства оборони Великої Британії.

Згідно з інформацією видання, програмне забезпечення мало бути розроблене британськими фахівцями, але частина роботи була передана інженерам із Сибіру та Мінська.

У Британії побоюються, що код, створений російськими та білоруськими розробниками, може бути використаний для розкриття місцезнаходження британських підводних човнів. Міністерство оборони Великої Британії визнало цю проблему серйозною загрозою обороні країни та розпочало розслідування.

Згідно з даними слідства, компанія, яка передала роботу над внутрішньою мережею персоналу інженерів атомних підводних човнів у Росію та Білорусь, спочатку тримала це в таємниці. Вона намагалася приховати місцезнаходження працівників, використовуючи фальшиві імена загиблих британців.

Компанія Rolls-Royce Submarines, яка керує флотом атомних підводних човнів Великої Британії, передала роботу з оновлення інтранету персоналу субпідряднику – цифровій консалтинговій фірмі WM Reply. WM Reply, своєю чергою, використовувала розробників з Білорусі, один з яких працював з дому в Томську (Сибір).

Зараз існують побоювання, що подальші оборонні можливості Великої Британії могли бути скомпрометовані, оскільки з’ясувалося, що попередній проєкт також був переданий розробникам у Мінську.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.