Російським генералам готують кримінальні справи за провал оборони Курської області — ЗМІ

Джерело: The Moscow Times

“Зачистка” російського міноборони, яка почалася після звільнення Сергій Шойгу, може продовжитися низкою нових арештів високопоставлених силовиків, котрі провалили оборону Курської області РФ.

Наслідком втрати Москвою контролю над територією у 1000 квадратних кілометрів і 82 населеними пунктами Курщини, можуть стати кримінальні справи проти представників військової та силової влади.

Водночас, зауважується, що переслідування може торкнутися і цивільних посадовців, які припустилися цієї ситуації.

З наступом ЗСУ — найбільшого з початку війни проти України — в опалу до президента РФ Володимира Путіна вже потрапив голова генштабу РФ Валерій Герасимов, який з січня 2023 року керує російським угрупуванням в Україні.

За даними Bloomberg, Герасимов знав про плани Києва, але не став інформувати Путіна.

Водночас, зауважується, що Путін, скоріш за все, не наважиться звільнити Герасимова, котрий очолює Генштаб понад 12 років і залишився на своїй посаді, попри масштабну зачистку міноборони, припускає джерело агентства. Проте терпіння Кремля щодо 68-річного Герасимова, танкового генерала за освітою, кавалера численних орденів і володаря вищого армійського звання — закінчується, наголошує співрозмовник Bloomberg.

Раніше ми повідомляли, що російська розвідка за два тижні попередила про підготовку нападу Збройних сил України на Курську область РФ, однак, схоже, що військове керівництво країни проігнорувало інформацію.

Додамо, що ввечері 7 серпня у Курській області РФ запровадили режим надзвичайної ситуації, заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави регіону Олексій Смірнов. Серед причин рішення він назвав “складну оперативну ситуацію у прикордонних районах” та необхідність “ліквідувати наслідки” заходу ЗСУ до області.

Режим НС у Курській області запровадили через 36 годин після початку наступу ЗСУ на регіон: за даними Міноборони РФ, українська армія зайшла на територію області приблизно о 8 ранку 6 серпня. До вечора 7 серпня Збройні сили України взяли під свій контроль щонайменше 11 населених пунктів під Курськом, а також газовимірювальну станцію “Суджа”, яка забезпечує приблизно половину постачань російського “Газпрому” до Європи.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.