Російським генералам готують кримінальні справи за провал оборони Курської області — ЗМІ
Джерело: The Moscow Times
“Зачистка” російського міноборони, яка почалася після звільнення Сергій Шойгу, може продовжитися низкою нових арештів високопоставлених силовиків, котрі провалили оборону Курської області РФ.
Наслідком втрати Москвою контролю над територією у 1000 квадратних кілометрів і 82 населеними пунктами Курщини, можуть стати кримінальні справи проти представників військової та силової влади.
Водночас, зауважується, що переслідування може торкнутися і цивільних посадовців, які припустилися цієї ситуації.
З наступом ЗСУ — найбільшого з початку війни проти України — в опалу до президента РФ Володимира Путіна вже потрапив голова генштабу РФ Валерій Герасимов, який з січня 2023 року керує російським угрупуванням в Україні.
За даними Bloomberg, Герасимов знав про плани Києва, але не став інформувати Путіна.
Водночас, зауважується, що Путін, скоріш за все, не наважиться звільнити Герасимова, котрий очолює Генштаб понад 12 років і залишився на своїй посаді, попри масштабну зачистку міноборони, припускає джерело агентства. Проте терпіння Кремля щодо 68-річного Герасимова, танкового генерала за освітою, кавалера численних орденів і володаря вищого армійського звання — закінчується, наголошує співрозмовник Bloomberg.
Раніше ми повідомляли, що російська розвідка за два тижні попередила про підготовку нападу Збройних сил України на Курську область РФ, однак, схоже, що військове керівництво країни проігнорувало інформацію.
Додамо, що ввечері 7 серпня у Курській області РФ запровадили режим надзвичайної ситуації, заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави регіону Олексій Смірнов. Серед причин рішення він назвав “складну оперативну ситуацію у прикордонних районах” та необхідність “ліквідувати наслідки” заходу ЗСУ до області.
Режим НС у Курській області запровадили через 36 годин після початку наступу ЗСУ на регіон: за даними Міноборони РФ, українська армія зайшла на територію області приблизно о 8 ранку 6 серпня. До вечора 7 серпня Збройні сили України взяли під свій контроль щонайменше 11 населених пунктів під Курськом, а також газовимірювальну станцію “Суджа”, яка забезпечує приблизно половину постачань російського “Газпрому” до Європи.
- Вночі 31 липня українські оборонці вразили військовий об’єкт окупантів на території Росії.
- 7 серпня речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу пояснив, що Україна заздалегідь не проінформувала США про свій план наступу на територію РФ. Тож американська сторона вважає операцію на ворожій території суверенним рішенням Києва.
- Речник Єврокомісії Петер Стано прокоментував події в Курській області. Посадовець заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися, включно з ударами по агресору на його території.
- У Курській області РФ на тлі наступу Збройних сил України закрили вокзали на станціях Суджа, Коренево та Псел, повідомляє пресслужба Московської залізниці (філія РЗ).
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.