Операція України в Курській області не має довготермінових територіальних цілей, але вже створила переполох в РФ – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни (ISW).
Українські військові операції в Курській області мають на меті створити тиск на російські сили без довгострокових територіальних цілей. Україна не планує утримувати територію в регіоні, а натомість прагне змусити Росію передислокувати війська та послабити її логістику. Доказом цього є те, що Україна не виділила ресурсів, необхідних для досягнення фактичних оперативно важливих територіальних цілей далі в Курській області, таких як захоплення міста Курська.
Росія вже перенаправила свої резерви до Курської області, що сповільнило українське просування.
Українська операція в Курській області вже спричинила оперативний і стратегічний тиск на російські сили на всьому театрі бойових дій, а наступні етапи бойових дій у Росії, ймовірно, створять ще більший тиск на Путіна та російську армію.
Подальші етапи бойових дій можуть ще більше ускладнити становище російських військ та вимагати від них додаткових ресурсів для захисту своїх позицій. Російські джерела стверджують, що українські війська зміцнюють свої позиції в Курській області та будують укріплення, хоча поки занадто рано оцінювати, наскільки українські війська будуть захищати зайняті позиції в Росії від ймовірних російських контрнаступальних операцій.
- Протягом минулої доби, 17 серпня, Збройні сили України ліквідували 1170 одиниць живої сили окупантів, 71 артилерійську систему та 79 одиниць автомобільної техніки і цистерн.
- По території України 17 серпня ворог завдав три ракетні удари із застосуванням трьох ракет, 64 авіаудари, скинувши при цьому 58 КАБів. Окрім того, загарбники залучили для ударів 463 дрони-камікадзе та здійснили 2668 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах із використанням різних типів зброї.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.