Обвинувальний акт щодо Януковича про захоплення влади у 2010 році скерували до суду

Джерело: Державне бюро розслідувань (ДБР).

Справу щодо експрезидента Віктора Януковича та ексзаступника міністра юстиції Володимира Богатиря щодо захоплення ними державної влади у 2010 році скеровано до суду.

Слідство встановило, що вони обидва у неконституційний спосіб повернули чинність Конституції України від 28 червня 1996 року. Внаслідок цього відбулося незаконне збільшення владних повноважень президента України.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування кримінального провадження ще у липні минулого року.

Колишні топпосадовці переховуються від слідства та суду, тому відбувається досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 109 та ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 109 КК України за спеціальною (заочною) процедурою.

Передісторія

На початку березня 2014 року Генпрокуратура порушила справу за фактом захоплення Віктором Януковичем державної влади у 2010 році. У червні 2021 року Шевченківський райсуд Києва надав дозвіл щодо проведення спеціального досудового розслідування.

У 2022 році Печерський райсуд надав дозвіл на арешт Януковича через держзраду при підписанні “Харківських угод” на користь Росії. У квітні 2010 року експрезидент та колишній прем’єр-міністр Микола Азаров підписали та ратифікували Угоду, яка дозволила на 25 років продовжити термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Дозвіл створив сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту РФ, а також його збільшення на території АР Крим та м. Севастополя, замість виведення з України.

У січні 2023 року було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою президенту-втікачу у справі щодо розгону Євромайдану у 2014 році. Вже у березні Подільський райсуд Києва прийняв рішення про здійснення спеціального судового провадження у справі про підбурювання до дезертирства стосовно Януковича та ексначальника його служби безпеки.

Після втечі Януковича з України у 2014 році було відкрито до 10 кримінальних проваджень, зокрема про незаконне заволодіння резиденціями “Межигір’я” та “Сухолуччя”, фальсифікацію результатів голосувань за “диктаторські закони”, злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини, замаскований під винагороду за авторські книжки хабар тощо.

За державну зраду у 2019 році суд присудив Януковича до 13 років ув’язнення.

Триває 1244-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

У ніч на 21 липня Росія атакувала Київ дронами “Шахед” і ракетами, внаслідок чого загинула щонайменше одна особа.

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.

Після кожної масованої російської атаки десятки українців опиняються під уламками зруйнованих будинків. І хоча соцмережі сповнені порад на випадок удару, багато з них – насправді небезпечні міфи.

Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.