У США підозрюють угорця у змові з РФ. Він намагався передати росіянам військове обладнання

Джерело: міністерство юстиції США

Громадянина Угорщини Бенса Горвата заарештували за підозрою у змові для нелегального експорту американських радіокомунікаційних технологій до Росії.

“Як стверджується, обвинувачений намагався придбати радіостанції військового призначення для російських організацій, використовуючи багатонаціональний ланцюг закупівель, щоб уникнути правоохоронних органів”, – йдеться у повідомленні Мін’юсту США.

Горват і його спільники керували мережею, що укладала контракти з російським урядом, включаючи проєкти будівництва систем радіозв’язку на кордоні з Україною, у Курській області. Він організовував закупівлю та контрабанду американських радіотехнологій через компанії в Іспанії, Сербії, Угорщині, Латвії та інших країнах.

З січня 2023 року Горват та його мережа вели переговори з американською компанією про закупівлю військових радіостанцій. Він придбав 200 одиниць обладнання, але митна служба США затримала вантаж, не дозволивши товару дістатися до Росії. Горвата заарештували 23 серпня в аеропорту Сан-Франциско.

  • Росія, попри санкції та ембарго, продовжує закуповувати для ВПК американські напівпровідникові прилади, ПЛІС (програмовані логічні інтегральні схеми) виробництва AMD та Intel через треті країни та фірми-посередники.
  • У п’ятницю, 23 серпня, Сполучені Штати додали 105 російських і китайських фірм до списку обмежень на торгівлю через підтримку ними російських військових.

Американські інвестиційні фонди отримали контроль над зерновим терміналом “Олімпекс” у порту Одеси.

Глядачі фінального матчу чемпіонату світу з футболу двічі освистали президента США Дональда Трампа.

У Франції із в’язниці Корбас, неподалік від міста Ліон, втік 20-річний ув’язнений, сховавшись у мішку з білизною, що належить його співкамернику.

Ворожий безпілотник “Shahed” влучив в навчальний заклад у Сумській громаді, є поранені.

Події навколо антикорупційного активіста Віталія Шабуніна стали черговою демонстрацією глибокої кризи в українському суспільстві, яку влада (цього разу українська, а не російська) використовує для посилення власних позицій та контролю у тих сферах, де раніше доводилось діяти у партнерстві. Багато хто вбачає тут тенденцію до побудови під прикриттям воєнного стану режиму, який є природним для російського суспільства. Однак, йдеться радше про спробу створити копію режиму Віктора Орбана, ніж Володимира Путіна. З тією різницею, що Угорщина Орбана УЖЕ в ЄС і НАТО з усіма перевагами цього статусу, а Україна Зеленського ще навіть не на порозі.