Багато чеченців живуть і працюють в Україні, а також служать у лавах ЗСУ — Рошук
Джерело: Катерина Рошук у Фейсбуці
Засновниця та СЕО онлайн-медіа “Букви” Катерина Рошук наголосила, що чеченці є важливою частиною українського суспільства, зокрема багато з них живуть і працюють в Україні, а також служать у ЗСУ.
“У перші дні повномасштабної війни (замість якої мали бути мир і травневий шашлик, і про яку нас не попередили, щоб ми не створили заторів та паніки) мої сусіди – українські чеченці – забезпечили захист будинку від диверсантів. Багато чеченців живуть та мають бізнес в Україні. Багато чеченців у складі формувань ЗСУ воюють за Україну”, – написала вона.
Рошук зауважила, що для чеченців, які прагнуть повернутися на свою землю після звільнення від окупації РФ, кадирівці – диверсанти, які воюють на боці Росії, – є заклятими ворогами. Але у суспільстві все ще існують стереотипи та побутовий расизм, які залишилися спадщиною СРСР і культивуються певними медійними продуктами.
“Президент Зеленський є продуктом та амбасадором цієї культури й цінностей. Це не добре і не погано, це реальність, але це можна і варто змінити, позбувшись постколоніального спадку”, – вважає засновниця “Букв”.
Нетерпимість до тих, хто відрізняється за етнічним походженням чи культурою, не повинна мати місця у вільному суспільстві, яке бореться проти диктатури.
“Для нас ворогами є ті, хто порушує закон і наші права, а не відмінний за статтю, кольором шкіри чи походженням. Це і відрізняє цивілізованих людей від окупантів. Це і відрізняє президента європейської вільної країни від диктатора”, – резюмувала Рошук.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що радник Офісу президента Олег Татаров разом із головою СБУ Василем Малюком брали участь у ліквідації чеченських бойовиків у Києві.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.