Кім Чен Ин наказав стратити близько 30 посадовців після масштабної повені
Джерело: Deccan Herald
Влада Північної Кореї стратила десятки високопосадовців після масштабної повені наприкінці липня, котра спричинила загибель тисячі життів на півночі країни.
Згідно з даними ЗМІ, Кім Чен Ин наказав розстріляти від 20 до 30 керівників постраждалого регіону. Глава КНДР на екстреному засіданні наприкінці липня заявляв, що суворо покарає тих, хто “нехтував своїм обов’язком” і допустив таку кількість жертв.
Зливи пошкодили понад 4 тисячі будинків, затопили дороги та залізничні колії, а також знищили близько 3,3 тис. гектарів у місті Сінийджу.
Зауважимо, уряд Південної Кореї заявив, що готовий “терміново надати” гуманітарну допомогу “жертвам катастрофи в Північній Кореї” після повідомлень у місцевих ЗМІ про те, що кількість загиблих і зниклих безвісти може досягти 1500 осіб.
Однак Кім Чен Ин звинуватив південнокорейські ЗМІ в “поширенні неправдивих чуток про те, що людські втрати… становлять понад 1000 або 1500 осіб”. Південна Корея не називає кількість осіб, які постраждали.
Тоді президент РФ Володимир Путін висловив співчуття та пообіцяв надати гуманітарну допомогу Північній Кореї.
Кім Чен Ин подякував Путіну за пропозицію, але сказав, що оскільки його уряд уже вжив заходів для проведення відновлювальних робіт, він попросить допомоги, “якщо вона буде потрібна”.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин вирушив на човні, щоб оглянути затоплені райони КНДР після повені. Проте під час поїздки був змушений пригнутися, коли човен врізався в дерево.
- Північнокорейський лідер Кім Чен Ин знову набрав вагу і, мабуть, має проблеми зі здоров’ям, пов’язані з ожирінням. Тож нині його посадовці шукають нові ліки за кордоном для лікування.
- Північнокорейські посадовці вперше одягли значки з портретом Кім Чен Ина публічно. Це сталося на 10-му пленумі ЦК Трудової партії восьмого скликання.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.