В містах випадає більше опадів, ніж в навколишніх селах – дослідження

Джерело: дослідження в Proceedings of the National Academy of Sciences

Відомо, що урбанізація впливає на температуру, створюючи ефект міського теплового острова. Однак, виявляється що міста впливають і на опади.

Дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, засвідчило, що понад 60% із 1056 досліджених міст отримують більше опадів, ніж сільські райони поблизу. У деяких містах ця різниця може бути значною.

Це може посилити проблеми з повенями у густо забудованих міських районах.

Про вплив урбанізації на кількість опадів вчені знали давно, але глобального дослідження не було. Попередні дослідження фокусувалися на окремих містах або штормах. У новому дослідженні, що охоплює 1056 міст з 2001 по 2020 рік, вчені проаналізували дані з супутників і радіолокаційних систем. Виявилося, що понад 60% міст отримують більше опадів, ніж навколишні сільські райони. Більше аномалій спостерігають у спекотніших і вологіших кліматичних зонах.

Більшість міст отримують більше опадів через кілька факторів. Високі будівлі сповільнюють вітер. Це сприяє конденсації водяної пари та утворенню дощу.

Крім того, кількість населення найбільше впливає на аномалії опадів, оскільки більша популяція створює щільніші райони, висотну забудову, більші викиди парникових газів.

Вчені вказують, що підвищена ймовірність дощів у містах може спричинити раптові повені, особливо в умовах зміни клімату.

 

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.