У Данії фермерів зобов‘яжуть платити штраф за кожну корову, яка страждає на метеоризм
Джерело: Daily Star
Данія запроваджує податок на викиди вуглецю в сільському господарстві. Відтепер фермерам доведеться платити штраф у розмірі 200 фунтів стерлінгів за кожну корову, яка страждає на метеоризм.
Як розповіли у виданні, на частку домашньої худоби припадає 11% світових викидів, майже дві третини з яких припадає на велику рогату худобу.
Зазначається, що коли корови страждають на метеоризм, через їхню травну систему виділяється метан, який є одним із найпотужніших чинників глобального потепління.
Податок на “метеоризм” ВРХ поширюватиметься також на овець і свиней.
Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен сподівається, що це “прокладе шлях уперед на регіональному та глобальному рівні”.
Своєю чергою, міністр з питань клімату Ларс Оагард заявив, що сільське господарство є найбільшим джерелом викидів парникових газів у країні.
Тим часом фермери розкритикували новий закон, назвавши його “божевільним”. На їхню думку, це перешкоджатиме інвестиціям у технології в скандинавській країні, яка є одним із найбільш екологічно чистих сільськогосподарських виробників у світі.
З 2030 року фермери будуть зобов’язані платити податок у розмірі 12 фунтів стерлінгів за тонну викидів від тваринництва в еквіваленті вуглекислого газу. І оскільки кожна з данських корів виробляє приблизно шість тонн газу на рік, це означає щорічну плату в розмірі 80 фунтів стерлінгів.
До 2035 року збір збільшиться до 34 фунтів стерлінгів за тонну, а це означає, що кожна корова коштуватиме понад 200 фунтів стерлінгів на рік.
Згідно з останніми даними, станом на 2022 рік у Данії налічувалося майже 1,5 мільйона корів.
Також зазначається, що Нова Зеландія відмовилася від планів запровадити аналогічний податок через негативну реакцію фермерів.
- Російський турист Євген Кувшинов намагався зґвалтувати корову в Таїланді, але був атакований твариною. Інцидент стався на полі в Сураттхані, де 26-річний чоловік роздягнувся і спробував вилізти на корову.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.