У Данії фермерів зобов‘яжуть платити штраф за кожну корову, яка страждає на метеоризм
Джерело: Daily Star
Данія запроваджує податок на викиди вуглецю в сільському господарстві. Відтепер фермерам доведеться платити штраф у розмірі 200 фунтів стерлінгів за кожну корову, яка страждає на метеоризм.
Як розповіли у виданні, на частку домашньої худоби припадає 11% світових викидів, майже дві третини з яких припадає на велику рогату худобу.
Зазначається, що коли корови страждають на метеоризм, через їхню травну систему виділяється метан, який є одним із найпотужніших чинників глобального потепління.
Податок на “метеоризм” ВРХ поширюватиметься також на овець і свиней.
Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен сподівається, що це “прокладе шлях уперед на регіональному та глобальному рівні”.
Своєю чергою, міністр з питань клімату Ларс Оагард заявив, що сільське господарство є найбільшим джерелом викидів парникових газів у країні.
Тим часом фермери розкритикували новий закон, назвавши його “божевільним”. На їхню думку, це перешкоджатиме інвестиціям у технології в скандинавській країні, яка є одним із найбільш екологічно чистих сільськогосподарських виробників у світі.
З 2030 року фермери будуть зобов’язані платити податок у розмірі 12 фунтів стерлінгів за тонну викидів від тваринництва в еквіваленті вуглекислого газу. І оскільки кожна з данських корів виробляє приблизно шість тонн газу на рік, це означає щорічну плату в розмірі 80 фунтів стерлінгів.
До 2035 року збір збільшиться до 34 фунтів стерлінгів за тонну, а це означає, що кожна корова коштуватиме понад 200 фунтів стерлінгів на рік.
Згідно з останніми даними, станом на 2022 рік у Данії налічувалося майже 1,5 мільйона корів.
Також зазначається, що Нова Зеландія відмовилася від планів запровадити аналогічний податок через негативну реакцію фермерів.
- Російський турист Євген Кувшинов намагався зґвалтувати корову в Таїланді, але був атакований твариною. Інцидент стався на полі в Сураттхані, де 26-річний чоловік роздягнувся і спробував вилізти на корову.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.