У Росії скасували реабілітацію чотирьох тисяч жертв сталінських репресій

Джерело: росЗМІ

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

З 2020 року Головне кримінально-судове управління РФ почало перевіряти публікації ЗМІ та виявило, що наприкінці 1990-х — на початку 2000-х років були реабілітовані особи, котрі нібито добровільно вступили під час Другої світової війни у ​​воєнізовані формування вермахту та війська СС.

Тільки з другого півріччя 2022 року прокурори перевірили понад 14 тис. висновків про реабілітацію, з яких скасовано понад 4 тисячі, — заявили в генпрокуратурі РФ.

Також до судів направлено 64 висновки про відмову у реабілітації, з яких 58 вже задоволені, а 6 залишаються на розгляді.

9 вересня стало відомо, що генпрокурор РФ Ігор Краснов підготував проект наказу про перегляд рішень про реабілітацію жертв радянських репресій, якщо вони стосувалися “зрадників батьківщини” та “пособників нацистів”. У документі не уточнювалося, як саме має оцінюватись ступінь вини репресованих.

Раніше ми вже повідомляли, що меморіали жертвам сталінських репресій у Росії зникають або зазнають вандалізму.

За останні дев’ять років у Росії та інших країнах було встановлено понад 700 меморіальних дощок, які вшановують місця проживання людей, які загинули під час сталінських репресій у 1930-х роках. Вони є частиною проєкту меморіальної дошки “Последний адрес”. Проте з травня десятки зникли в кількох містах Росії.

Зникають також й інші меморіали. Повідомляється, що з лютого 2022 року щонайменше 18 пам’ятників жертвам репресій, а також іноземним солдатам, які воювали у Другій світовій війні, були викрадені або зіпсовані. Більшість із них присвячені громадянам Польщі.

У жовтні у місті Володимирі було розвалено та зруйновано мурований меморіал видатному польському священику.

Бетонний хрест, встановлений у Республіці Комі в пам’ять про польських в’язнів, також виявили зруйнованим. Поліція пояснила його руйнування поганою погодою та відмовилася порушувати кримінальне провадження, повідомляють місцеві ЗМІ.

  • У польському Щецині демонтували ще один пам’ятник, що був присвячений Червоній армії. За минулі півтора року з ініціативи Інституту національної пам’яті у країні знесли понад 30 радянських об’єктів.

Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.