Китайськими хутровими фермами швидко поширюються віруси, здатні заражати людей – вчені

Джерело: The Economic Time

Міжнародна група дослідників попередила, що хутрові ферми Китаю можуть становити загрозу для людей, оскільки в цих осередках розмноження тварин віруси активно поширюються й еволюціонують.

Зокрема команда науковців дослідила аналізи ДНК і РНК 461 тварин, переважна більшість з яких раніше проживали на хутрових фермах. Для дослідження, обрали тварин, які померли від інфекційних захворювань в Китаї.

Відтак, науковці виявили в зразках безліч вірусів – загалом 125 видів, зокрема коронавіруси – групу, яка спричинила спалах пандемії COVID-19 у 2020 році.

Понад 100 з них містилися в організмах норок, морських свинок та ондатр, яких вирощують для отримання цінного хутра.

Також у померлих знайшли: грип типу А, що щороку спричиняє сезонні епідемії серед людей; кір; вірус японського енцефаліту, який пов’язаний з гарячкою Денге, жовтою лихоманкою та вірусами Західного Нілу; епідемічний паротит, відомий у народі як “свинка”.

При цьому вказано, що 36 виявлених вірусів раніше ніколи не були задокументованими, ще 39 мають ризик переходу між видами – 11 з них раніше інфікували людей.

Крім того, в однієї ондатри відстежили перший в історії випадок зараження пташиним грипом типу H6N2. Цей варіант пташиного вірусу адаптований до курей. Уперше його поширення зафіксували в Південній Африці в 2001 році.

За спостереженнями авторів дослідження, найбільш небезпечні віруси могли переносити норки та єнотоподібні собаки.

Тоді як у двох норок, які померли на одній фермі, виявили вірус, який походить від кажанів. За словами вчених, це наочно демонструє поширення збудника від представників дикої природи до вирощених на фермах хутрових тварин, які перебувають у тісному контакті з людьми.

Вперше за 62 роки уряд Франції відправили у відставку 4 грудня після трьох місяців роботи.

4 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що незабаром Україні переведуть 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів у Євросоюзі та Сполучених Штатах.

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко звернувся до Міністерства оборони, закликавши спільно боротися за повернення військового податку на доходи бригадам ЗСУ.

4 грудня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила арешт майна головної лікарки Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.

Шість провідних новинних медіакомпаній Канади подали позов проти OpenAI через неналежне використання захищених авторським правом матеріалів.