Спочатку медіа, а тоді – бруківка: нардеп Потураєв про бюджети громад і регіональні ЗМІ

Джерело: Букви

Депутат Верховної ради, член комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Микита Потураєв заявив, що громади повинні підтримувати регіональні ЗМІ.

Наша журналістка Валерія Цуба поспілкувалася з Микитою Потураєвим під час NAMSummit, де Букви є інформаційними партнерами.

Спершу нардеп розповів, що депутати переважно не розуміють медійників.

“Треба, щоб народні обранці розуміли, за які гроші в Україні існують вільні й незалежні медіа. Не “манною небесною” вони харчуються, а трудяться і заробляють копійку. І бажано, щоб народні обранці розуміли, де і скільки вони заробляють, які джерела, за рахунок чого живуть всі журналісти в Україні. Деяким здається, що ці гроші беруться з повітря”, – сказав Потураєв.

Він додав, що місцеві ЗМІ не менш важливі, ніж національні. Їм також потрібна підтримка. Як стверджує обранець, її мають здійснювати місцеві громади.

“Місцеві медіа є таким самим контролером того, що відбувається в громаді, як національні медіа є контролером того, що відбувається в державі. Я б хотів, щоб обрані нами місцеві депутати з обраними головами громад знали, що, коли вони голосують за бюджет, то вони зобов’язані наші з вами гроші виділити на медіа, а потім вже на бруківку, квіточки і решту”, – переконаний Потураєв.

  • Про сучасний стан українського медіаполя під час війни, особливо в умовах “Єдиних новин”, з Буквами поспілкувався Отар Довженко – дослідник медіа, креативний директор Львівського медіафоруму та колишній головний редактор “Детектор медіа”. Він розповів про виклики, які постали перед українськими ЗМІ, дав глибокий аналіз того, як війна змінила обличчя незалежної журналістики та відповів на запитання, яке турбує багатьох: чи є в Україні жорстка цензура?

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.