Розслідування The Insider: симптоми Навального вказують на можливе отруєння

Джерело: The Insider

Згідно з інформацією, отриманою виданням The Insider, з ухвали про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом загибелі російського політика Олексія Навального вилучено згадки про симптоми, котрі можуть свідчити про отруєння.

Спершу у документі мовилося про різкий біль у животі та блювоту, але ці деталі зникли з остаточної версії. Аналізуючи сотні документів, лікар-реаніматолог Олександр Полупан зазначив, що симптоми Навального можуть свідчити про отруєння, а не лише про серцеву аритмію, як стверджують слідчі.

Важливість даних досліджень засвідчує й нова інформація про вилучені зразки, які відправили на експертизу, але про які не оголосили.

Загалом журналісти отримали доступ до сотень офіційних документів, пов’язаних із загибеллю російського політика в колонії. Їх проаналізував лікар Полупан, котрий лікував Навального після отруєння “Новачком” у серпні 2020 року в Омську. Він заявив, що симптоми “не можна пояснити чимось, крім отруєння”.

Короткий проміжок часу між болем у животі та судомами говорить на користь того, що це могла бути, наприклад, фосфороорганічна речовина (до цього ж класу речовин належить і „Новачок“, але тільки не при нашкірному застосуванні, а при внутрішньому), — уточнив лікар.

Офіційною причиною смерті Навального названо аритмію, яка розвинулася внаслідок “комбінованого захворювання” і призвела до зупинки серця — її тригером нібито стало критичне підвищення артеріального тиску.

Порушення серцевого ритму ніяк не пояснює ті симптоми, які ми бачимо в постанові: різкий біль у животі, блювота і судоми, – зазначив Полупан. Раніше він говорив, що аритмія може виникнути або за вродженого захворювання, або за наявності патології, яку намагалися приховати.

Олексій Навальний помер 16 лютого у виправній колонії №3 у селищі Харп ЯНАО. За інформацією ФСВП, політику стало погано під час прогулянки, після чого він знепритомнів. Медики намагалися його реанімувати, але не змогли.

Після цього тіло Навального доправили до Салехарда. Представники слідчого комітету РФ повідомили, що їм потрібно буде провести хімічну експертизу, яка триватиме 14 днів. Водночас у доступі до тіла родичам та адвокатам відмовили. Ці дії викликали хвилю невдоволення у суспільстві, після якої 24 лютого тіло опозиціонера таки віддали його матері.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.