Розслідування The Insider: симптоми Навального вказують на можливе отруєння

Джерело: The Insider

Згідно з інформацією, отриманою виданням The Insider, з ухвали про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом загибелі російського політика Олексія Навального вилучено згадки про симптоми, котрі можуть свідчити про отруєння.

Спершу у документі мовилося про різкий біль у животі та блювоту, але ці деталі зникли з остаточної версії. Аналізуючи сотні документів, лікар-реаніматолог Олександр Полупан зазначив, що симптоми Навального можуть свідчити про отруєння, а не лише про серцеву аритмію, як стверджують слідчі.

Важливість даних досліджень засвідчує й нова інформація про вилучені зразки, які відправили на експертизу, але про які не оголосили.

Загалом журналісти отримали доступ до сотень офіційних документів, пов’язаних із загибеллю російського політика в колонії. Їх проаналізував лікар Полупан, котрий лікував Навального після отруєння “Новачком” у серпні 2020 року в Омську. Він заявив, що симптоми “не можна пояснити чимось, крім отруєння”.

Короткий проміжок часу між болем у животі та судомами говорить на користь того, що це могла бути, наприклад, фосфороорганічна речовина (до цього ж класу речовин належить і „Новачок“, але тільки не при нашкірному застосуванні, а при внутрішньому), — уточнив лікар.

Офіційною причиною смерті Навального названо аритмію, яка розвинулася внаслідок “комбінованого захворювання” і призвела до зупинки серця — її тригером нібито стало критичне підвищення артеріального тиску.

Порушення серцевого ритму ніяк не пояснює ті симптоми, які ми бачимо в постанові: різкий біль у животі, блювота і судоми, – зазначив Полупан. Раніше він говорив, що аритмія може виникнути або за вродженого захворювання, або за наявності патології, яку намагалися приховати.

Олексій Навальний помер 16 лютого у виправній колонії №3 у селищі Харп ЯНАО. За інформацією ФСВП, політику стало погано під час прогулянки, після чого він знепритомнів. Медики намагалися його реанімувати, але не змогли.

Після цього тіло Навального доправили до Салехарда. Представники слідчого комітету РФ повідомили, що їм потрібно буде провести хімічну експертизу, яка триватиме 14 днів. Водночас у доступі до тіла родичам та адвокатам відмовили. Ці дії викликали хвилю невдоволення у суспільстві, після якої 24 лютого тіло опозиціонера таки віддали його матері.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії. 

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.