На найменшій українській АЕС витратять найбільше грошей на захисні споруди

Джерело: Ярослав Железняк

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

“Все як завжди по “енергоатомовські” без публікації кошторисів”, – написав народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Завершення будівництва захисних споруд заплановане на 31 березня 2026 року.

Цього тижня уклали подібні контракти на 509 млн грн для Рівненської АЕС (з 4 енергоблоками) та на 600 млн грн для Південноукраїнської АЕС (на 3 енергоблоки).

До слова, Кабмін доручив Енергоатому захистити АЕС ще у квітні.

  • Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Захід має враховувати небезпеку нападу Росії на атомні електростанції в Україні, і якщо це станеться, необхідно негайно втрутитися.
  • Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю ABC News повідомив, що Росія використовувала китайські супутники для знімків українських ядерних об’єктів, що створює загрозу можливих ударів по них.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.