На зустрічі «Рамштайн» союзники запропонують Україні конкретні кроки щодо вступу в НАТО

Джерело: The Washington Post

Вже наступного тижня президент Володимир Зеленський матиме ще один шанс представити план перемоги на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відвідає глава США Джо Байден. Після того, як Зеленський не домігся скасування ракетних обмежень, Київ може отримати якусь іншу допомогу під час зустрічі у Німеччині, повідомив західний дипломат.

Зокрема, зазначив дипломат, країни НАТО розглядають надання Україні більш конкретних кроків для майбутнього членства в альянсі. Зустріч у форматі “Рамштайн” відбудеться 12 жовтня на рівні лідерів.

Проблемою для українських посадовців є те, що наближення президентських виборів у США — і нова адміністрація незалежно від результату — ставить під сумнів майбутню безпекову допомогу Україні. Команда Зеленського намагалася переконати Байдена підтримати план перемоги як спосіб зміцнити спадщину Байдена до закінчення його терміну. Але навряд чи Білий дім наразі вживатиме будь-яких непопулярних дій, щоб не поставити під загрозу передвиборну кампанію Камали Гарріс.

Хоча Зеленський і його уряд неодноразово заявляли, що поступитися більш як 20% українською територією Росії було б неможливим, населення України нині виявляє більшу згоду на переговори, які призведуть до тимчасових компромісів щодо територіальної цілісності — якби членство в НАТО чи гарантії безпеки від союзників були частиною угоди, зауважив директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький.

Зауважимо, деталі “плану перемоги” Зеленського не розголошуються, але він вже представив його президенту США Джо Байдену, а також обом основним кандидатам у президенти США – Камалі Гарріс та Дональду Трампу.

Раніше основні пункти плану назвало видання The Times.

Довідка. Формат “Рамштайн” – серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу для синхронізації та прискорення надання озброєння Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Формат названо на честь авіабази США “Рамштайн” у Німеччині, де відбулася перша зустріч у квітні 2022 року. Зазвичай, у засіданнях беруть участь міністри оборони країн-учасниць.

Точна кількість країн, що беруть участь у зустрічах, може змінюватися з часом. Зазвичай, це кілька десятків країн, включаючи як членів НАТО, так і нейтральні країни.

Варто зауважити, що не всі країни-учасниці надають військову допомогу. Деякі держави надають гуманітарну допомогу чи підтримують Україну політично.

За даними видання, російські війська, ймовірно, готують наступ на Херсон. Про це заявив глава Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

У 2022 році росіяни захопити Дніпрорудне, а згодом взяли у полон міського голову – Євгенія Матвєєва. Він перебував у полоні 2 роки та 8 місяців та був закатований.

Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги. 

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 грудня.Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Времівському та Куп’янському напрямках.