«Вона не є господарською»: «Animal SOS Odessa» щодо звинувачення у «викраденні» собаки
5 жовтня Букви опублікували матеріал про історію херсонки Олени Молокової, в якому йдеться про її зооволонтерство, окупацію та пошуки собаки Жужу, яку вона не може знайти після підриву росіянами Каховської ГЕС. За словами Олени, їй доводилось поступово вивозити своїх тварин із Херсону, а коли настав час евакуювати останню собачку, ворог підірвав ГЕС.
Олена зауважує, що в їхньому районі тварин практично не евакуювали, адже вони “нічого не потребували” і могли сховатися на верхніх поверхах під’їзду. Проте її собаку Жужу вивезла одна з громадських організацій, якою вона називає “Animal SOS Odessa”, і дотепер Олена не може її повернути. Наразі тривають судові процеси, тому Букви не можуть точно підтвердити або спростувати цю інформацію. Однак, у цьому матеріалі також розміщено позицію команди “Animal SOS Odessa”.
Спочатку визначимо ключовий запит Олени. За її словами, Жужу – це собака, що перебувала під її опікою протягом дев’яти років, і, відповідно, тепер вона бореться за її повернення. Проте в організації “Animal SOS Odessa” заперечують, що собака, яку розшукує Олена, є господарською. Вони також надали відео від жінки, яка годувала собаку на автозаправці, де, ймовірно, вона й мешкала тривалий час. Відомо й те, що на територію автозаправки, на якій могла мешкати собака, був приліт, тож вона вже була фактично зруйнована. В організації зазначають, що коли Олена почала публікувати дописи про пошук Жужу, вона також опублікувала це відео, але згодом видалила його.
Відео: надано ГО “Animal SOS Odessa”
На відео, ймовірно, собака, яку розшукує Олена (зроблено до евакуації, у Херсоні)
Відзначимо, що громадська організація “Animal SOS Odessa” була заснована у 2019 році. Це об’єднання волонтерів, які рятують тварин за власний рахунок, оскільки не отримують допомоги від держави. У 2020 році організація також реалізувала проєкт центру адопції тварин. До них потрапляли собаки, які були покинуті, травмовані або зазнали жорстокого поводження. Наразі в центрі перебуває багато тварин, що постраждали внаслідок війни. Загалом, станом на зараз, у центрі адопції проживають 54 собаки. Крім того, один із волонтерів організації має під опікою притулок для тварин з інвалідністю, де мешкає ще 34 собаки.
Хронологія, з якої починається історія собаки, яку Олена називає “Жужу”, розпочинається з підриву росіянами Каховської ГЕС. Тоді організація “Animal SOS Odessa” евакуювала до центру адопції багато тварин, які згодом знайшли свої родини. Серед них, ймовірно, є і собака, яку шукає Олена. Більше про цю хронологію, стан собаки після евакуації та відомості про умови її перебування наразі – в коментарі для Букв розповіла Юлія Ігнатенко – волонтерка ГО “Animal SOS Odessa”.
“Що стосується ситуації з Оленою Молоковою, ми спілкувалися з нею особисто ще в лютому 2023 року, коли вона звернулася до нас з проханням про допомогу кормом для тварин. Наша організація також допомагає з кормами, і з початку повномасштабної війни ми робили це за власний рахунок. На момент лютого 2023 року Олена вже мешкала в Одесі і розповіла, що виїхала з Херсона восени, але продовжує допомагати кормами своїм друзям, що перебувають у Херсоні. І, власне, протягом нашого спілкування, ім’я собаки “Жужу” – жодного разу не згадувалося.
Далі наша комунікація продовжилась під час трагедії з Каховською ГЕС. Ми тоді негайно оголосили, що їдемо на місце подій для допомоги. Однак зауважимо, що ми не мали доступу до води, оскільки це було заборонено. Тварин нам передавали виключно ЗСУ або інші рятувальники на човнах. Уявіть, у нас немає повноцінного притулку – є лише центр адопції, де собаки знаходяться у вольєрах (більшу частину дня проводять, гуляючи з людьми) і, власне, невеликий майданчик для вигулу. І ось саме туди ми привезли всіх евакуйованих тварин, яких було понад 200. Я й досі не розумію, як ми все це пережили. Більшість з цих тварин були безпритульними.
Частину кошенят та щенят ми роздали фактично одразу. Більшість родин й досі надсилають нам фотографії зі своїми новими улюбленцями. Декілька тварин знайшли притулок в інших країнах. Наприклад, у нас був пес, який приплив до нас на плоту, пробувши кілька днів у воді, поки його не врятували люди і не передали нам. Тепер він мешкає у Польщі. У нашому центрі адопції залишилося 15 собак з Херсону, які досі не знайшли родину: вони були покинуті, є літніми, травмованими або мають інвалідність.
Повертаючись до Олени, вона звернулася до нас із проханням допомогти знайти собаку, яку вона нібито опікувала. Вона розповіла, що ця собака була безпритульною, жила на заправці та на вулиці, а вона її підгодовувала. Вже 10 червня Олена написала мені: “Я знайшла свою собаку, вона в Луцьку”. На моє запитання, як вона зрозуміла, що це саме її собака, Олена відповіла, що впізнала її по фотографії. Однак, коли собаку привезли, з’ясувалося, що це інша тварина. Врешті-решт, ця собака залишилася у неї, Олена її прихистила.
Згодом Олена повідомила, що цього разу впізнала свою собаку саме на наших фотографіях. Проте хочемо сказати, що собака не відгукувалася на ім’я “Жужу” і не мала жодної ідентифікації. Як наприклад, чипа, що вказувало б на те, що вона є господарською твариною. Собака 9 років мешкала на вулиці, навіть без перетримки… Люди, які взяли її під опіку, повезли до ветеринарної клініки, де з’ясувалося, що тварина була у жахливому стані: вся в мазуті, що є надзвичайно токсичним для тварин, з ранами на шиї тощо. Її вилікували, обробили від паразитів, прищепили, чипували і зробили ветпаспорт. Зараз ця собака живе у родині, яку ми регулярно відвідуємо, щоб перевірити умови, в яких вона мешкає. Її ім’я, до речі, Найда”, – розповідає Юлія.
На момент, коли Олена просила організувати зустріч із собакою, тварина вже була прилаштована в нову родину. Тому, відповідаючи на запитання про можливу зустріч Олени з собакою, яку вона вважає власною, в організації зазначають, що саме нові господарі відмовилися від зустрічі з кількох причин. Відповідно, організація не могла чинити тиск на нових господарів, адже, станом на зараз, собака фактично та документально вже є їхньою.
“По-перше, після ветеринарного огляду їм повідомили, що собака була в дуже поганому стані, що викликало у них обурення, адже вони не могли зрозуміти, як собака під опікою могла опинитися в такому стані. По-друге, Олена намагалася отримати їхній номер телефону та адресу, але це конфіденційна інформація, яку ми не маємо права розголошувати. Ми передали родині запит на зустріч, проте господарі попросили час, оскільки собака перебувала у стані стресу.
Ми надіслали Олені фото та відео, щоб показати, що з твариною все гаразд, що вона мешкає у родині й виглядає здоровою. Однак після цього Олена розпочала власну кампанію в соціальних мережах, публікуючи ці ж фото та відео з коментарями про “жахливі умови”, у яких начебто перебуває собака. Господарка навіть пошила для неї лежачок, і у нас є фотографії, де собака відпочиває на ньому. Після цих знімків Олена звинуватила нас у тому, що фото постановочні. Це викликало обурення у нових власників, адже вони взяли тварину під свою опіку, піклуються про неї і дарують їй свою любов.
Через таку її кампанію в соціальних мережах багато людей, не маючи контактів цієї родини, почали звертатися до нас із обвинуваченнями. Олена також почала публічно заявляти, що ми її переслідуємо. Усе це призвело до того, що господарі собаки вирішили припинити будь-який діалог із Оленою.
Сама ж Олена приходила до нашого Центру адопції, де ми їй показували, що собаки, яку вона шукає, у нас немає. Після цього візиту вона написала дописи про те, що у нашому центрі проживає лише 10 собак, на яких ми збираємо гроші. Хоча, на той момент, в центрі було понад 50 собак. Також писала про те, що ми нібито застосовуємо до них фізичну силу.
Такі заяви викликали у нас обурення, оскільки наш центр завжди дотримується всіх норм догляду за тваринами. Ми постійно стежимо за їхнім здоров’ям та умовами проживання, і жодних фактів, які б підтверджували такі обвинувачення – немає”, – наголошує волонтерка.
Найбільший у світі айсберг вирвався на свободу і рухається далі.
У суботу, 21 грудня, в центрі Сеула відбулися масштабні протести прихильників та противників відставки президента Юн Сок Йоля. Демонстрації були спричинені його рішенням оголосити воєнний стан, що призвело до голосування за імпічмент національною асамблеєю.
Оскароносний Джаред Лето, відомий за фільмами “Дім Ґуччі” та “Далласький клуб покупців”, перевтілиться в головного антагоніста Скелетора у майбутньому художньому фільмі “Володарі Всесвіту”. Картина стане живою екранізацією популярної франшизи 1980-х років, яку створює Amazon MGM. Скелетор, культовий черепоподібний лиходій, стане головним ворогом Хі-Мена, роль якого виконає Ніколас Ґалітцайн.
43-річному жителю Одеси оголошено підозру у підпалі вантажівки, яку він підпалив через те, що вона закривала краєвид з вікна його квартири. За скоєне правопорушення йому загрожує до 10 років ув’язнення.
Під час поїздки на Сумщину п’ятий Президент України Петро Порошенко передав підрозділам Збройних сил експериментальну партію термостійкого шоколаду, спеціально розробленого для військових працівниками корпорації “Рошен”. Шоколад зберігає свої властивості за будь-яких температурних умов.