Конституційний суд Румунії зняв з президентських виборів ультраправу кандидатку

Джерело: Reuters і Digi24

Конституційний суд Румунії ухвалив рішення зняти з президентських виборів ультраправу кандидатку Діану Шошоаке, відому своїми скандальними заявами та вчинками. Рішення було прийнято 5 жовтня після розгляду скарг щодо реєстрації шести кандидатів.

Суд відхилив п’ять скарг, але погодився з тією, що стосувалася Шошоаке, посилаючись на її висловлювання, які демонструють “недостатню відданість Конституції”.

Після рішення суду Шошоаке заявила у своєму фейсбуці, що вбачає в цьому змову та назвала ситуацію доказом встановлення диктатури в Румунії. Попри це, вона повторно подала заявку на участь у виборах за 10 хвилин до завершення терміну реєстрації. Центральна виборча комісія планує розглянути її кандидатуру ввечері 6 жовтня.

Діана Шошоаке є лідером ультраправої та євроскептичної партії SOS Romania, яка на виборах до Європарламенту отримала два мандати. Вона відома своїми скандальними діями, зокрема була виведена із засідання Європарламенту за порушення порядку. Під час своїх виступів Шошоаке робила суперечливі заяви щодо України та інших питань.

У президентських виборах в Румунії беруть участь близько 20 кандидатів, серед яких чинний прем’єр-міністр Марчел Чолаку та колишній заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане. Перший тур виборів запланований на 24 листопада, після чого наступними вихідними відбудуться парламентські вибори. У разі необхідності буде проведено другий тур президентських виборів.

Президент Румунії має повноваження призначати прем’єр-міністра, суддів та прокурорів, а також відіграє важливу роль у зовнішній політиці країни.

У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.

Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.