Адвокати Романа Ратушного виграли суд у справі проти Корбана
Джерело: громадська організація “Захистимо Протасів Яр”
Верховний Суд ухвалив рішення на користь загиблого активіста і військового Романа Ратушного та громадської організації “Захистимо Протасів Яр” у справі проти бізнесмена Геннадія Корбана, який позивався щодо захисту честі й гідності.
Геннадій Корбан навесні 2021 року подав до Солом’янського суду позов проти Романа Ратушного, “Захистимо Протасів Яр” та “Громадського телебачення”. У позові йшлося про захист честі, гідності та ділової репутації.
Як розповіли в організації, Корбан вимагав визнати недостовірною інформацією майже всі згадки про себе на сторінці організації та на сторінці Романа Ратушного.
Тоді суд задовольнив позов Корбана. На червень 2022 року був призначений апеляційний розгляд, однак 8 червня на Харківщині загинув Роман Ратушний. Апеляційний суд відмовив у тому, щоб залучити до справи батьків Романа як його правонаступників. Тож апеляційну скаргу розглядали без Ратушного та його представників, зрештою суд відмовив у задоволенні скарг.
Водночас Верховний суд вирішив, що в цій справі допускається правонаступництво й апеляційний суд не мав права не допустити батьків Ратушного. Справа повернулася до апеляційного суду.
Зазначається, що 22 березня Київський апеляційний суд скасував попереднє рішення суду й став на бік адвокатів Ратушного та громадської організації: Корбану відмовили в позові повністю.
Після цього Корбан подав касаційну скаргу. Зокрема він вимагав скасувати рішення апеляційного суду та залишити в силі рішення Солом’янського суду.
25 вересня касаційний суд залишив в силі рішення апеляційного суду і таким чином погодився, що поширювана Романом Ратушним та ГО “Захистимо Протасів Яр” інформація мала значний суспільний інтерес і була “провокативним вираженням їх суб`єктивної як представників громади та суспільства думки, їх власним розумінням процесів, по суті громадською критикою та оцінювальними судженнями”.
- Сьогодні, 5 липня, свій день народження міг би святкувати розвідник 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний яр” та глава громадської організації “Захистимо Протасів Яр” – Роман Ратушний. Проте, хлопець загинув 9 червня 2022 року, не доживши до свого 25-ліття менше, ніж місяць.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.