Студенту з Хмельницького, якого побили в гуртожитку, видалили селезінку — омбудсман
Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram
У Хмельницькому після побиття в гуртожитку першокурсника Вищого професійного училища хлопцю видалили селезінку, розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Інцидент стався пізно ввечері, близько 23:00, після завершення чергування працівників училища, які відповідали за дотримання порядку до 22:00. За інформацією Лубінця, 15-річного студента побили, внаслідок чого він потрапив до реанімації, де медики були змушені видалити йому селезінку через тяжкі ушкодження.
Про інцидент адміністрації закладу повідомили інші студенти. Працівники училища разом із медиками та поліцією прибули на місце події.
Омбудсмен звернув увагу на те, що гуртожиток, у якому стався напад, формально не належить училищу, але використовується ним на підставі договору. Відповідно, працівники училища повинні були забезпечити безпеку та дотримання правил проживання.
Лубінець направив запити до поліції та Міністерства освіти і науки для розслідування ситуації та виявлення можливих порушень з боку персоналу закладу. Також він закликав Національну соціальну сервісну службу до відповідного реагування.
Довідка. 2 жовтня близько опівночі першокурсник Вищого професійного училища у Хмельницькому потрапив до реанімації, оскільки його побив інший 17-річний студент. Причиною жорсткого побиття стало те, що в нього вимагали 200 гривень. За словами матері 15-річного Дениса Мельника, у підлітка з початку навчального року в нього систематично вимагали гроші, як вона дізналася вже після інциденту.
- Директора одного з навчально-реабілітаційних центрів у Львівській області підозрюють у фізичному, психологічному та сексуальному насильстві щодо дітей.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.