Медичну допомогу на полі бою надаватимуть за стандартами НАТО
Джерело: Міноборони
У Міноборони поінформували, що відтепер медичну допомогу на полі бою надаватимуть з урахуванням реального польового досвіду українських військових медиків і напрацювань партнерів з НАТО.
Оборонне відомство затвердило нові обсяги надання медичної допомоги на догоспітальному етапі під час бойових дій. Наказ № 598 від 03.09.2024 визначає модель рольової медичної підтримки згідно зі стандартами НАТО.
Зауважується, що документ охоплює зокрема заходи з профілактики, лікування та евакуації поранених і хворих військовослужбовців, працівників поліції та служби цивільного захисту усіх Сил безпеки та Сил оборони.
Загалом визначається чотири ролі медичної підтримки:
- роль 1 (R1) – первинна медична допомога, невідкладна допомога, базова діагностика;
- роль 2 (R2) – розширена допомога (реанімація, хірургічні втручання на догоспітальному етапі);
- роль 3 (R3) – спеціалізована допомога в госпіталях;
- роль 4 (R4) – повний обсяг допомоги (вузькоспеціалізовані послуги та реабілітація у тилових госпіталях).
Також додаткову медичну допомогу на полі бою можуть надавати команди підтримки. До їх складу можуть входити медичні працівники з різних підрозділів та цивільних закладів охорони здоров’я.
Впровадження наказу сприятиме підвищенню якості медичної допомоги і бойових умовах, кращому розумінню можливостей медичних підрозділів, покращенню забезпечення та взаємодії з медичними службами країн НАТО, – додали у повідомленні.
Наступним кроком буде затвердження нових табелів оснащення відповідно до обсягів медичної допомоги, що має уніфікувати медичні підрозділи Сил безпеки та Сил оборони.
Довідково. Домедична допомога – це набір дій військовослужбовця з само- та взаємодопомоги до моменту доставлення пораненого до фахівців.
- Компанія “Українська оборонна промисловість” (УОП) вироблятиме стрілецьку зброю відповідно до стандартів НАТО за ліцензійною угодою з Česká zbrojovka.
- Міністерство оборони України створило Департамент охорони здоров’я, очільницею якого стала ексспівробітниця МОЗ із досвідом запуску медичної реформи – Оксана Сухорукова.
- Електронна черга на військово-лікарську комісію вже доступна у військових поліклініках для всіх українських військовослужбовців.
- Міністерство оборони України підготувало постанову, яка дозволить державному замовнику купувати безпілотники цивільного призначення без жодних додаткових регуляцій.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.