Велика Британія ввела санкції проти російських нафтових танкерів і суден

Джерело: Reuters

Велика Британія наклала санкції на ще 18 російських нафтових танкерів і чотири судна зі зрідженим природним газом, повідомив уряд у четвер, 17 жовтня.

Велика Британія заявила, що вимагатиме від російських суден із підозрюваною сумнівною страховкою надавати деталі свого страхового статусу під час проходження через Ла-Манш.

“Будь-який суб’єкт, який сприяє та підтримує зловмисну ​​діяльність Росії, може потрапити під санкції”, – заявив уряд.

Відтак 18 нафтових танкерів не можуть відвідувати порти Великої Британії та не матимуть доступу до британських морських послуг. Загальна кількість російських нафтових танкерів, які потрапили під санкції, вже сягнула 43.

Велика Британія також запровадила санкції щодо російської газової компанії ВАТ “Русгаздобича”.

“Ми повинні боротися зі зловмисною російською діяльністю на кожному кроці, коли йдеться про незаконну тактику для підкріплення військової скарбниці Путіна, використання ними кібератак або варварство на лінії фронту в Україні”, – заявив міністр закордонних справ Девід Леммі.

17 жовтня Міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти китайських компаній, які причетні до виробництва далекобійних безпілотників “Гарпія” для російської армії.

Письменник і журналіст Станіслав Асєєв, який у 2024 році пішов добровольцем на фронт, звільняється зі Збройних сил України.

Посол України у Великій Британії та колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що мобілізація жінок в Україні є неприйнятною, проте до неї можуть вдатися у разі крайньої необхідності.

Наказом Генерального прокурора Андрія Костіна 17 жовтня керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнено з адміністративної посади за власним бажанням. 

Німецьке видання Bild опублікувало статтю про те, що влада України всерйоз розглядає можливість відновлення запасів ядерної зброї. Своєю чергою, радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин назвав заяву “нісенітницею”, пояснивши, що неможливо відновити запаси за кілька тижнів.