Велика Британія зняла санкції з російського бізнесмена Олега Тінькова
Джерело: пресслужба британського уряду
20 липня Велика Британія зняла санкції з російського бізнесмена Олега Тінькова. Запис стосовно нього було видалено зі зведеного списку і він більше не підлягає заморожуванню активів або санкціям щодо трастових послуг.
Водночас причину зняття санкцій у документі не зазначено. Тоді як створений бізнесменом “Тінькофф банк”, який після початку повномасштабної війни Росії проти України був проданий структурам мільярдера Володимира Потаніна, як і раніше, перебуває під обмеженнями.
Санкції проти Тінькова ввели у березні 2022 року, бізнесмен неодноразово висловлювався проти російського вторгнення. У травні він повідомляв, що змушений був продати свою частку у банку, оскільки цього вимагали у Кремлі. Також у травні він опублікував пост, у якому попрощався з РФ.
У жовтні 2022 року бізнесмен оголосив про своє рішення відмовитись від російського громадянства. Бізнесмен також висловив сподівання, що все більше бізнесменів підуть за ним, і перестануть працювати на фашизм, кинуть свої бізнеси та громадянство. Щобільше, Тіньков звернувся до “псевдопатріотів”, котрим зауважив, що “Донбасу б не було якби туди ваш Пупкін не заліз у 2014 році”.
Раніше він звертався до британського МЗС з проханням про зняття санкцій. Як писало агентство Bloomberg, бізнесмен вказував, що зняття з нього санкцій “стало б сигналом про те, що західні санкції спрямовані не проти всіх росіян, а лише тих, хто підтримує Путіна та його вторгнення”.
За інформацією ЗМІ, критики російської влади вимагають у Великої Британії та Євросоюзу зняти санкції з декількох олігархів з РФ, які не підтримують війну проти України.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.