Все більше гетеросексуальних пар вживають слово «партнер» замість «хлопець» чи «дівчина»

Джерело: CNN

Представники ЛГБТК+ зазвичай називають людину, з якою вони у стосунках, “партнером”. Зараз цей гендерно-нейтральний термін почали частіше використовувати й гетеросексуальні пари.

“Я рідко чую, як хтось каже “це мій чоловік, чи моя дружина, чи моя дівчина”, вже стає нормальним говорити “партнер””, – зауважила психологиня та професорка Національного університету Луї у Флориді Патрісія Діксон.

Зміна терміну свідчить про відхід молодого покоління від традиційних структур стосунків. Мілленіали та покоління Z відкритіші до вивчення немоногамних стосунків і таких, де шлюб не є кінцевою метою.

31-річна Сіара Роузер також почала вживати термін “партнер” замість “хлопець”. За словами жінки, зміна терміну символізує рівну приналежність з її обранцем під час спільного життя.

“Йому було 30, і він не хлопчик. “Хлопець” почав відчувати себе дивно. Це дорослий чоловік який платить податки”, – сказала Сіара.

Називаючи свого обранця/обраницю просто хлопцем/дівчиною, можна зробити кілька висновків про такі стосунки, вважає тренерка зі сексу та відносин і ведуча подкасту “Good Girls Talk About Sex” Ліа Кері.

На її думку, визначення хлопець/дівчина вказують на те, що стосунки пари – на початковому етапі, коли вони тільки вивчають один одного та свою сумісність.

“”Хлопець” дає відчуття, що це короткотривале, і ви все ще намагаєтесь розібратись з цим. Я була зі своїм “хлопцем” десять років, і мені більше не здавалось, що це досить солідний термін для людини, яка є довготривалим партнером”, – сказала Кері.

Партнерство передбачає альтернативу шлюбу зі збереженням зобов’язань під час спільного проживання, сказала сімейна терапевтка Доменік Гаррісон. Вона наголосила, що наявність “партнера” є вагомішою, адже так динаміка стосунків змінюється від побачень до глибоких відносин.

За словами Кері, кожна пара має пройти кілька етапів розвитку стосунків. Якщо пара називає себе хлопцем та дівчиною – це перший етап, який згодом завершується етапом наречений і наречена. Однак цей термін не підходить для тих пар, які хочуть жити разом без офіційного підтвердження стосунків.

Перепис населення США у 2018 році показав, що кількість молодих людей, які живуть разом без шлюбу, збільшилась, тоді як кількість шлюбів зменшилась.

Близько 15% осіб віком від 25 до 34 років живуть зі своїм партнером без шлюбу. Це на 12% більше, ніж 10 років тому.

“Все більше людей розуміють, що можуть мати повноцінне партнерство на все життя з людиною, яке не обов’язково повинне передбачати шлюб, дім чи дітей”, – сказала Кері.

Поки що немає терміну, як називати свого обранця/обраницю, які не є просто хлопцем/дівчиною, і з яким ви не в офіційному шлюбі. Називати таку людину коханцем/коханкою – занадто інтимно.

Співмешканець/співмешканка чи “важлива людина” може здаватись занадто формальним терміном. Та й навіть термін “партнер” може видатись неоднозначним, бо не завжди зрозуміло, про кого мовиться – партнера у житті чи ділового партнера.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.