«Кожна заміна наколінника — нова боротьба»: ветеран критикує систему забезпечення протезами

Джерело: Олександр Терен/Instagram

Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, котрий зазнав складного поранення на фронті, у результаті якого йому ампутували обидві нижні кінцівки до колін, у своєму зверненні розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих. Попри обіцянки влади, система залишається складною та знеособленою, вимагаючи від ветеранів додаткових зусиль для отримання допомоги.

Військовий описав власний досвід отримання протезних комплектуючих та висловив критику на адресу Міністерства соціальної політики.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Олександр Терен (@tsvit_terenu)

Так, у травні цього року оборонець звернувся до протезного центру для планової заміни наколінників, які є фактично розхідним матеріалом, тримаються місяць-два, а далі рвуться, що унеможливлює подальше користування протезами. Однак замість допомоги йому заявили вимогу пройти додаткові процедури для підтвердження необхідності заміни наколінників. Ці вимоги включали відвідування ЦНАПу, медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) і сімейного лікаря.

Чому люди, які втратили кінцівки, повинні проходити такі перепони для отримання життєво необхідних комплектуючих? – запитав ветеран.

За словами бійця, така бюрократія — результат боротьби Міністерства соціальної політики з недобросовісними протезними підприємствами. Ветеран наголосив, що замість штрафів та перевірок уряд обтяжив обов’язками людей, котрі і так потребують значної підтримки.

У серпні, коли Терену знову знадобилася заміна наколінників, ситуація не змінилася, попри комунікацію з представниками відомства. Йому обіцяли зміни “наступного тижня” або “в п’ятницю”, проте обіцянки так і залишилися невиконаними.

Що нам, ветеранам, робити? Чекати цих примарних дат або сидіти вдома, бо немає на чому ходити? — запитує Терен.

У жовтні оборонець закликав уряд відмовитися від практик, котрі пригнічують ветеранів, та створити дієву систему забезпечення комплектуючими без бюрократичних перешкод.

Читайте також: Повернулися з фронту, але не в повсякденне життя: байдужість до ветеранів і проблема безбар’єрності в Україні

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.

Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.