У США конкурс краси серед кажанів виграла летюча миша з ім’ям Hoary Potter
Джерело: АР
31 жовтня в США назвали переможця щорічного конкурсу краси серед кажанів, організованого Бюро землекористування. Ним стала летюча миша на ім’я Hoary Potter з Орегону.
Як розповіли у виданні, кажан із Орегону на ім’я Hoary Potter у фіналі обійшов інших летючих мишей із усієї країни та посів перше місце. Таке рішення судді прийняли через те, що ссавець швидко літає та чудово вміє ховатися від хижаків, маскуючись під листя.
Саме через його швидкість польоту судді зазначили, що летюча миша буде “ідеальним кандидатом на роль ловця в команді по квідичу цього року”, маючи на увазі гру з циклу книжок про Гаррі Поттера.

Фото: АР
Перед конкурсом фотографії конкурсантів були розміщені Бюро на сторінках у соцмережах, де люди мали змогу проголосувати за найсимпатичнішу з них мишу. Загалом конкурс краси проводиться з 2019 року і його метою є підвищення обізнаності людей про важливість цих тварин.
Фахівчиня із дикої природи Емма Баск, яка сфотографувала Hoary Potter, наголосила, що кажани відіграють ключову роль у довкіллі, поїдаючи комах та запилюючи квіти. Однак вони все частіше постають перед загрозами, хворобами та забруднення навколишнього природного середовища. До того ж летючі миші помилково сприймаються як страшні переносники хвороб.
“Менше 1% всіх популяцій кажанів насправді є переносниками сказу, а передання захворювання від кажанів людині насправді дуже рідкісне”, — пояснила вона.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.