Україна та Росія ведуть конфіденційні переговори щодо компромісів — Die Zeit
Джерело: Die Zeit
Україна та Росія ведуть конфіденційні переговори з метою досягнення компромісів, повідомляє редакторка політичного відділу німецького видання Die Zeit Аліса Бота.
За її словами, переговори час від часу проводяться за участі посередників, зокрема Катару, який у серпні сприяв діалогу між сторонами щодо припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Цей діалог було зупинено після наступу ЗСУ в Курській області.
Крім цього, катарські посередники брали участь у перемовинах, спрямованих на повернення українських дітей, вивезених до Росії з тимчасово окупованих територій. Ще одним прикладом переговорів між сторонами був обмін полоненими, здійснений за підтримки ОАЕ. Також до у переліку згадали зернову угоду, що забезпечувала експорт українського збіжжя через Чорне море.
Зустрічі радників із безпеки урядів країн G7 та України відбулися в низці міст, зокрема у Копенгагені, Києві, Мальті, Давосі й Джидді. На конференції, організованій у Джидді, були присутні представники 42 країн, включно з Південною Африкою, Бразилією та Індією, які раніше не демонстрували підтримки України.
Бота зазначає, що найбільша ефективність дипломатичних зусиль досягається в умовах таємності. “Дипломатія другого напрямку” дозволяє обговорити можливі компроміси, наприклад, щодо майбутнього Криму, та визначити, в яких питаннях Росія може піти на поступки.
Журналістка також пояснює, що ці переговори відбуваються на рівні політичних радників і експертів, а не на вищих державних рівнях, що дає сторонам простір для маневру без оголошень для громадськості.
На думку Боти, німецькі чиновники, які виступають за дипломатичне врегулювання, а не за продовження бойових дій, добре обізнані з поточними процесами. Хоча в цьому контексті під “миром” вони часто мають на увазі поступки з боку України.
“Питання вже не в тому, чи відбудуться переговори. Питання в тому, коли і яким чином це відбудеться. Головне одне — Володимир Путін має бути готовий до цього”, — підсумувала Бота.
- Україна та РФ ведуть попередні переговори щодо припинення взаємних ударів по об’єктах енергетики. Також є інформація, що РФ просить не бити по їхнім НПЗ в обмін на припинення ударів по енергетиці України.
- Заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін висловив сумніви щодо можливості мирних переговорів із Росією та застеріг, що Захід недооцінює плани Кремля. Він акцентував, що росіяни зупиняються лише за реальної відсічі.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.