Україна та Росія ведуть конфіденційні переговори щодо компромісів — Die Zeit

Джерело: Die Zeit

Україна та Росія ведуть конфіденційні переговори з метою досягнення компромісів, повідомляє редакторка політичного відділу німецького видання Die Zeit Аліса Бота.

За її словами, переговори час від часу проводяться за участі посередників, зокрема Катару, який у серпні сприяв діалогу між сторонами щодо припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Цей діалог було зупинено після наступу ЗСУ в Курській області.

Крім цього, катарські посередники брали участь у перемовинах, спрямованих на повернення українських дітей, вивезених до Росії з тимчасово окупованих територій. Ще одним прикладом переговорів між сторонами був обмін полоненими, здійснений за підтримки ОАЕ. Також до у переліку згадали зернову угоду, що забезпечувала експорт українського збіжжя через Чорне море.

Зустрічі радників із безпеки урядів країн G7 та України відбулися в низці міст, зокрема у Копенгагені, Києві, Мальті, Давосі й Джидді. На конференції, організованій у Джидді, були присутні представники 42 країн, включно з Південною Африкою, Бразилією та Індією, які раніше не демонстрували підтримки України.

Бота зазначає, що найбільша ефективність дипломатичних зусиль досягається в умовах таємності. “Дипломатія другого напрямку” дозволяє обговорити можливі компроміси, наприклад, щодо майбутнього Криму, та визначити, в яких питаннях Росія може піти на поступки.

Журналістка також пояснює, що ці переговори відбуваються на рівні політичних радників і експертів, а не на вищих державних рівнях, що дає сторонам простір для маневру без оголошень для громадськості.

На думку Боти, німецькі чиновники, які виступають за дипломатичне врегулювання, а не за продовження бойових дій, добре обізнані з поточними процесами. Хоча в цьому контексті під “миром” вони часто мають на увазі поступки з боку України.

“Питання вже не в тому, чи відбудуться переговори. Питання в тому, коли і яким чином це відбудеться. Головне одне — Володимир Путін має бути готовий до цього”, — підсумувала Бота.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.