У Нігерії можуть стратити 29 підлітків через протести проти підвищення цін
Джерело: CNN
У Нігерії 29 дітей можуть бути засуджені до смертної кари за участь у протестах проти зростання вартості життя, що відбулися 1 листопада. Підлітків, віком від 14 до 17 років, звинуватили разом із загалом 76 протестувальниками у низці правопорушень: державна зрада, заколот, заворушення та знищення власності.
Під час судового засідання четверо обвинувачених знепритомніли через виснаження, не встигнувши заявити свою позицію щодо обвинувачень.
Події відбуваються на тлі серйозної кризи вартості життя, що спровокувала численні масові протести за останні місяці. У серпні щонайменше 20 людей загинули під час демонстрацій, спрямованих на поліпшення умов для молоді, а сотні були заарештовані.
За словами адвоката Акінтайо Балогуна з Абуджі, “Закон про права дитини в Нігерії” забороняє кримінальні переслідування дітей та винесення смертних вироків неповнолітнім. Тому, як він сказав, судити підлітків у федеральному суді неправомірно, якщо тільки уряд не доведе, що всім їм більше ніж 19 років.
У підсумку суд встановив заставу в розмірі 10 мільйонів найр (близько 5900 доларів) для кожного з обвинувачених та наклав суворі умови для звільнення. Маршал Абубакар, представник частини обвинувачених, заявив, що ці діти утримуються під вартою вже 90 днів без належного харчування.
Крім того, виконавчий директор громадської організації “Досить” Ємі Адамолекун критично висловилася щодо переслідування дітей. За його словами, головний суддя Нігерії, яка є жінкою та матір’ю, має відчувати сором за такі дії.
Попри великі запаси нафти, Нігерія залишається однією з найбідніших країн світу. Хронічна корупція та дисбаланс доходів між державними службовцями та населенням спричиняють економічні труднощі.
У країні високий рівень безробіття, а інфляція сягнула рекордного рівня за 28 років. ООН нещодавно включила Нігерію до списку країн з критичним рівнем продовольчої небезпеки, що ставить під загрозу життя значної частини населення.
- Тридцять сім осіб, зокрема трьох американців, засудили до смертної кари за спробу повалити президента Демократичної Республіки Конго.
В американських в’язницях почали використовувати шоломи віртуальної реальності, щоб мешканці поодиноких камер змогли відчути себе на волі.
Офіс президента зобовʼязаний надати докази, на підставі яких проти нардепа Петра Порошенка були запроваджені санкції. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив відповідне клопотання адвокатів лідера “Євросолідарності” 13 травня. На засіданні був присутній кореспондент Букв.
У Німеччині заборонили діяльність радикальної організації “Королівство Німеччина”, заарештувавши лідерів угруповання. За словами прокурорів, група створила тіньові інституції для нової держави відповідно до ультраправої ідеології, відомої як рух “Рейхсбюргерів”.
У Великій Британії чоловік помилково провів у в’язниці 38 років за вбивство, якого, як виявилось, він не скоював.
Новий криптопроєкт American Bitcoin, який підтримують двоє старших синів президента США Дональда Трампа, планує злиття з Gryphon Digital Mining і подальший вихід на біржу Nasdaq.