У Нігерії можуть стратити 29 підлітків через протести проти підвищення цін

Джерело: CNN

У Нігерії 29 дітей можуть бути засуджені до смертної кари за участь у протестах проти зростання вартості життя, що відбулися 1 листопада. Підлітків, віком від 14 до 17 років, звинуватили разом із загалом 76 протестувальниками у низці правопорушень: державна зрада, заколот, заворушення та знищення власності.

Під час судового засідання четверо обвинувачених знепритомніли через виснаження, не встигнувши заявити свою позицію щодо обвинувачень.

Події відбуваються на тлі серйозної кризи вартості життя, що спровокувала численні масові протести за останні місяці. У серпні щонайменше 20 людей загинули під час демонстрацій, спрямованих на поліпшення умов для молоді, а сотні були заарештовані.

За словами адвоката Акінтайо Балогуна з Абуджі, “Закон про права дитини в Нігерії” забороняє кримінальні переслідування дітей та винесення смертних вироків неповнолітнім. Тому, як він сказав, судити підлітків у федеральному суді неправомірно, якщо тільки уряд не доведе, що всім їм більше ніж 19 років.

У підсумку суд встановив заставу в розмірі 10 мільйонів найр (близько 5900 доларів) для кожного з обвинувачених та наклав суворі умови для звільнення. Маршал Абубакар, представник частини обвинувачених, заявив, що ці діти утримуються під вартою вже 90 днів без належного харчування.

Крім того, виконавчий директор громадської організації “Досить” Ємі Адамолекун критично висловилася щодо переслідування дітей. За його словами, головний суддя Нігерії, яка є жінкою та матір’ю, має відчувати сором за такі дії.

Попри великі запаси нафти, Нігерія залишається однією з найбідніших країн світу. Хронічна корупція та дисбаланс доходів між державними службовцями та населенням спричиняють економічні труднощі.

У країні високий рівень безробіття, а інфляція сягнула рекордного рівня за 28 років. ООН нещодавно включила Нігерію до списку країн з критичним рівнем продовольчої небезпеки, що ставить під загрозу життя значної частини населення.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.