Путін і Макрон не поїдуть на кліматичний саміт, де збереться понад 100 країн: джерела в ООН
Джерело: Euronews
Президент Росії Володимир Путін і президент Франції Емманюель Макрон не візьмуть участь у знаменному кліматичному саміті ООН у Баку пізніше цього місяця, повідомило Euronews з посиланням на джерела в ООН.
Понад 100 глав держав і урядів вже підтвердили свою присутність в Азербайджані, повідомили джерела. Зокрема з Європи лідери Чехії, Німеччини, Греції, Угорщини, Італії, Польщі та Іспанії заявили, що візьмуть участь.
Наступного тижня світові лідери збираються в столиці Азербайджану Баку, щоб переглянути кліматичну ціль, поставлену дев’ять років тому в Парижі, де майже 200 країн погодилися разом “прагнути” до обмеження глобального зростання середньої температури в межах 1,5°C від рівня другої половини ХІХ ст.
Кліматичний саміт COP29 в Азербайджані отримав назву “фінансовий COP” – головне питання для дебатів полягає в тому, хто платитиме трильйони доларів, необхідні країнам, що розвиваються, щоб справлятися зі все більш екстремальною погодою та уникати використання викопного палива.
- Викиди, спричинені за два роки повномасштабної російсько-української війни, перевищили щорічні викиди парникових газів, створені окремо 175 країнами, що посилило глобальну кліматичну кризу.
Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Куницький, ймовірно, виїхав за кордон у відрядження і не повернувся в Україну. Про це 5 листопада повідомило видання Bihus.info з посиланням на власні джерела.
Четверо підлітків зазнали травм, двоє з них – перебувають у важкому стані, внаслідок нападу із використанням сокири в паризькій приміській електричці.
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.
Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.