В Росії вирішили зменшити виплати росіянам за легкі поранення на війні
Джерело: росЗМІ
Російська влада готується змінити систему виплат військовим за поранення та поставити розмір компенсації у залежність від тяжкості травми.
Після запровадження диференційованого підходу в РФ компенсації повністю залежатимуть від тяжкості травми.
На цей час у разі поранення на війні проти України військовослужбовець РФ отримує фіксовану суму – 3 млн руб (0,031 млн дол). Крім цього, у разі визнання пораненого непридатним до військової служби йому належить ще 2,9 млн руб (0,030 млн дол). Також пораненим призначаються страхові виплати: з 1 січня 2024 року за легке каліцтво вони становлять понад 81,8 тис. руб. (0,84 тис дол), а за тяжке – близько 327,3 тис. руб (3,35 тис дол). Існують ще й регіональні доплати.
За даними Соціального фонду Росії, за підсумками 2023 кількість одержувачів пенсії по інвалідності в РФ зросла на 91,7 тис. осіб. Загальна кількість пенсіонерів-інвалідів — 2,225 млн осіб — досягла максимуму за сім років, а темпи приросту їх чисельності стали рекордними з 1997 року.
За оцінками Мінпраці, щороку в Росії з’являтиметься близько 60–70 тис. ампутантів. Такою є прогнозована потреба в протезах на “найближчий період”, яку відомство заклало в поправки до закону про соціальний захист інвалідів.
Додамо, Росія витрачає на війну протягом одного тижня більше коштів, ніж закладено в річні бюджети 80% регіонів країни. Згідно з проєктом бюджету на 2025 рік, який було опубліковано наприкінці вересня, військові видатки заплановані на рівні 13,2 трлн рублів, що становить приблизно 38 млрд рублів на день. Водночас планується скорочення витрат на соціальні потреби та освіту.
У 2024 році на армію та силовиків виділено 11,1 трлн рублів, що відповідає близько 210 млрд рублів на тиждень. Ця сума перевищує річні бюджети 64 із 83 російських регіонів, за винятком окупованих територій України.
Лише 18 суб’єктів Росії мають бюджети, що перевищують тижневі витрати на війну. Серед них Москва, Санкт-Петербург, а також регіони з розвиненою промисловістю, такі як ХМАО, ЯНАО, Кемеровська і Челябінська області.
У решті 64 регіонів бюджети не перевищують тижневі військові витрати, а у деяких суб’єктах, таких як Кабардино-Балкарія, Тива, Марій Ел, та інші національні республіки, річні бюджети навіть не досягають третини тижневих військових витрат Росії.
- Російський президент Володимир Путін підписав указ про подвоєння авансових виплат тим, хто погодиться піти на війну проти України. Цей крок, ймовірно, полегшить пошук добровольців для війни, проте створить дисбаланс у російській економіці.
- Раніше мер Москви встановив авансовий внесок для мешканців російської столиці, які погодяться на участь у війні, у розмірі 1,9 мільйона рублів (21 777 доларів). Відтак москвичі за рік на війні отримуватимуть до 5,2 млн рублів.
- Українці заплатили в бюджет Росії 5 мільйонів доларів – суму, еквівалентну 10 000 дронів, які вони могли закупити для наших захисників.
Російська влада готується змінити систему виплат військовим за поранення та поставити розмір компенсації у залежність від тяжкості травми.
5 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що власники сонячних панелей, вітрових установок або акумуляторів, зможуть і надалі отримувати житлові субсидії, якщо вартість обладнання не перевищить 150 тисяч гривень.
До кінця 2024 року у Польщі запрацює Український легіон. Перші добровольці підпишуть контракти зі ЗСУ і почнуть навчання на полігонах Польщі під керівництвом інструкторів НАТО.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 листопада. Загалом, від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення.
Британський журналіст Financial Times Гідеон Рахман, посилаючись на власне надійне джерело, повідомив, що військовослужбовці з Північної Кореї, котрі прибули в РФ на війну проти України, вперше отримали необмежений доступ до інтернету та “підсіли” на порнографію.