США звинуватили Росію у фейкових повідомленнях про мінування виборчих дільниць
Джерело: USA Today
Державний секретар штату Джорджія Бред Раффенспергер звинуватив Росію у неправдивих погрозах вибухів через мінування на семи виборчих дільницях.
На користь громадської безпеки завжди необхідно перевіряти такі повідомлення. Схоже, росіяни замишляють щось недобре. Вони не хочуть, щоб ми мали чесні, справедливі та прозорі вибори, — зазначив Раффенспергер.
Зокрема дві виборчі дільниці в окрузі Фултон довелося тимчасово евакуювати після повідомлення про “замінування”. Загалом, за словами держсекретаря штату, фейкові повідомлення надіслали на кілька дільниць у кількох округах Джорджії.
Раніше американські спецслужби заявляли, що Росія активізувала зусилля щодо поширення хибної інформації з метою підірвати легітимність виборів глави держави і посилити розкол в американському суспільстві.
У заяві Управління директора національної розвідки, ФБР та Міністерства внутрішньої безпеки припустили, що російські суб’єкти випускатимуть додаткові матеріали зі схожою тематикою в день виборів, а також протягом декількох днів і тижнів після закриття виборчих дільниць.
Раніше стало відомо, що збій програмного забезпечення в окрузі Кембрія, штат Пенсильванія, заважає виборцям сканувати бюлетені по всій окрузі – проблема, яку деякі республіканці швидко і безпідставно назвали цілеспрямованою атакою на регіон, де переважає Республіканська партія.
Окружні чиновники заявили, що немає жодних доказів шахрайства, і що це питання, ймовірно, є більш рутинним.
Виборча комісія округу Кембрія заявила, що дізналася про проблему зранку у вівторок і швидко працює над її вирішенням, пообіцявши, що кожен голос буде враховано. Суд задовольнив клопотання виборчої комісії про продовження часу голосування до 22:00, замість запланованого закриття дільниць о 20:00.
Голова Національного комітету Республіканської партії Майкл Вітлі закликав виборців залишатися в черзі, оскільки пости про округ швидко поширилися в соціальних мережах.
Зауважимо, у день виборів триває напружена боротьба за президентство між віцепрезиденткою Камалою Гарріс та колишнім президентом Дональдом Трампом. За опитуваннями, конкуренція між ними майже рівна, тож результат може залежати від виборців кількох ключових штатів.
Також вирішується контроль над Палатою представників і Сенатом.
- Кандидати у президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп отримали по три голоси у крихітному містечку Діксвілл-Нотч (штат Нью-Гемпшир), в одному з перших населених пунктів, де розпочалось голосування.
- У США напередодні виборів понад 74 мільйони громадян (46%) скористалися можливістю проголосувати достроково. Особливо активними виявилися виборці в штатах, що традиційно вважаються політичними “полями битв” довгострокових тенденцій.
У Павлограді на Дніпропетровщині продовжує зростати кількість постраждалих унаслідок атаки російського БпЛА.
В Грузії голова владної партії “Грузинська мрія” Іраклій Гарібашвілі залишає посаду і йде з політики.
ЗМІ опублікували вимоги України, які складаються з п’яти пунктів, щодо укладання мирної угоди про припинення війни. Зазначається, що вони суттєво відрізняються від того, що пропонують у своїй угоді США.
Між Індією і Пакистаном сталася перестрілка вздовж високомілітаризованого кордону в спірному гімалайському регіоні Кашмір.
Компанія Apple планує перенести збірку всіх iPhone, які продаються у США – а це понад 60 млн – з Китаю до Індії до кінця 2026 року. Причина – торгівельна напруга між США та КНР.