США звинуватили іранського агента у підготовці вбивства Трампа
Джерело: пресслужба Міністерства юстиції США
Сполучені Штати висунули звинувачення іранцю у зв’язку з імовірною змовою за наказом елітного Корпусу вартових іранської революції (КВІР) з метою вбити новообраного президента США Дональда Трампа.
Про це повідомило Міністерство юстиції США в п’ятницю, 8 листопада.
У заяві департаменту сказано, що Фархад Шакері повідомив правоохоронним органам, “що 7 жовтня 2024 року йому було доручено надати план вбивства” Трампа. Шакері нібито сказав правоохоронним органам, що він не планує сформулювати план вбивства Трампа в межах термінів КВІР.
Департамент заявив, що 51-річний Шакері іммігрував до США в дитинстві і був депортований приблизно в 2008 році за пограбуванням. Прокуратура заявила, що Шакері перебуває на волі та, як вважають, перебуває в Ірані.
Двом мешканцям Нью-Йорка, яких Шакері зустрів у в’язниці, Карлайлу Ріверу та Джонатану Лодгольту також висунули звинувачення в тому, що вони також допомагали Шакері в змові вбити громадянина США іранського походження.
Прокуратура не ідентифікувала ще одну їхню ціль, але це, ймовірно, Масі Алінеджад – журналістка та активістка, яка критикувала закони Ірану про покривання голови для жінок. У 2021 році чотирьом іранцям висунули звинувачення у змові з метою її викрадення, а в 2022 році біля її будинку заарештували чоловіка з гвинтівкою.
Рівера та Лодгольт взяли під варту до суду.
- Міністерство юстиції США офіційно висунуло звинувачення 58-річному Раяну Веслі Рауту у спробі вбивства кандидата в президенти Сполучених Штатів від республіканців Дональда Трампа.
- Підозрюваний у спробі замаху на кандидата в президенти США Дональда Трампа, Раян Веслі Раут, раніше написав листа, в якому зізнався про наміри вбити колишнього главу Білого дому.
Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.
Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.
Американська компанія Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, оголосила, що з жовтня цього року припинить показ політичної, виборчої чи соціальної реклами в Європейському Союзі.