У США запустили у космос ракету з проєктом українських школярів на борту

Джерело: Міністерство освіти і науки України/Facebook

4 листопада з мису Канаверал (штат Флорида, США) була запущена ракета SpaceX-31, на борту якої знаходився експериментальний зразок переможців Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP.

Переможці — команда Сколівського ЗЗСО І–III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук. Їхній експеримент має назву “Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації”.

SSEP — це програма, що сприяє розвитку наукової та STEAM-освіти серед молоді, даючи можливість переможцям надсилати свої мінілабораторії на Міжнародну космічну станцію на борту космічного корабля SpaceX Dragon. Це вже втретє, коли проєкт учнів Малої академії наук вирушає в космос.

  • Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.