КНДР також ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Росією

Джерело: Reuters

Північна Корея ратифікувала договір про взаємну оборону з Росією, підписаний лідерами двох країн у червні, який закликає кожну сторону прийти на допомогу іншій у разі збройного нападу.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписав указ про ратифікацію угоди в понеділок, 11 листопада, і вона набуде чинності, коли обидві сторони обміняються ратифікаційними грамотами.

Президент Росії Володимир Путін також підписав договір, який передбачає, що дві країни повинні “негайно надати військову та іншу допомогу, використовуючи всі наявні засоби”, якщо одна зі сторін перебуває у стані війни.

Кім уклав угоду з Путіним на саміті в червні.

За даними західних ЗМІ та офіційних осіб, до Росії з Північної Кореї вже було направлено близько десяти тисяч військових для участі у війні проти України. За повідомленням української розвідки, Збройні сили України вже вступали в бій із підрозділами з КНДР на території Курської області Росії. Президент України Володимир Зеленський підтвердив втрати серед північнокорейських сил.

У НАТО засудили активізацію військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю. В Альянсі заявили, що залучення північнокорейських військ до війни проти України є небезпечною ескалацією конфлікту, яка порушує резолюції Ради Безпеки ООН та викликає значне занепокоєння міжнародної спільноти.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.