У ТЦК загалом працюють 36 тисяч людей — Міноборони
Джерело: телемарафон
У ТЦК та СП на сьогодні працює близько 36 тисяч осіб, з яких близько 7 тисяч – цивільні, повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. Серед військових співробітників центрів 3 тисячі – жінки, а багато з них визнано “обмежено придатними” до служби.
Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України раніше у своєму звіті запропонувала розформувати ТЦК, зазначивши, що чисельності їхніх співробітників вистачило б для формування понад 10 нових бригад. Нардепка Юлія Яцик підтримала цю пропозицію, наголошуючи, що військовослужбовці ТЦК здатні ефективно виконувати завдання у зоні бойових дій.
Натомість депутат Роман Костенко висловив заперечення, наголошуючи, що центри комплектування необхідні для мобілізації, а без них виконання цих обов’язків може опинитися під загрозою. На думку Костенка, мобілізація залишається ключовим джерелом поповнення Збройних Сил, яке не може бути замінено лише рекрутинговою діяльністю.
Костенко натомість вважає, що мобілізаційний вік в Україні слід знизити, аргументуючи це тим, що громадяни готові до служби у 20 років, а в Конституції передбачено можливість ставати депутатом з 21 року.
- У п’ятницю, 18 жовтня, Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю українським журналістам, в якому розповів про “план перемоги”, мобілізацію, ядерну зброю та результати переговорів з союзниками.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.