Google схилятимуть до продажу браузеру Chrome у межах розслідування — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Міністерство юстиції США розглядає можливість вимагати від Google, дочірньої компанії Alphabet Inc., продати свій браузер Chrome. Такий крок може стати прецедентом у сфері регулювання великих технологічних компаній.

Запит відомства ґрунтується на постанові судді, який раніше визнав Google винною у монополізації ринку пошуку. Він охоплює рекомендації щодо ліцензування даних і зміни функцій, пов’язаних зі ШІ та операційною системою Android.

Антимонопольні органи США разом з окремими штатами також звернулися до федерального судді Амита Мехти. Вони закликають запровадити зобов’язання для Google щодо ліцензування даних.

Очікується, що обмеження включатимуть доступ до пошукових даних, які Google використовує для покращення своєї рекламної діяльності. Крім того, Google може змусити відокремити Android від інших продуктів, таких як Google Play і основної пошукової системи, які продаються в комплекті.

Chrome є важливою частиною рекламної моделі Google. Браузер дозволяє компанії збирати дані про дії користувачів, що забезпечує таргетинг рекламних кампаній.

Зважаючи на те, що Chrome є найпопулярнішим браузером у світі з 61% ринку у США, його продаж може мати суттєві наслідки для ринку інтернет-пошуку. Представники мінюсту підкреслили, що вимога щодо продажу Chrome залежатиме від того, чи створять інші заходи більш конкурентний ринок.

Представники Google висловили незгоду з намірами регуляторів. Віцепрезидент компанії з питань регулювання Лі-Енн Малхолланд заявила, що дії міністерства виходять за межі законодавчих питань і можуть зашкодити користувачам та інноваціям у сфері технологій. Нині Google також готує апеляцію на серпневий вердикт про порушення антимонопольного законодавства.

Антимонопольні органи розглядають два основні варіанти ліцензування: продаж базових даних про кліки та запити, а також надання окремих синдикованих результатів пошуку. Примушення Google до відкриття таких даних може надати стартапам і конкурентам можливість розробляти якісніші пошукові інструменти. Також йдеться про технології штучного інтелекту, що сприятиме більшій конкуренції на ринку.

Судовий розгляд щодо антимонопольних заходів у справі Google запланований на квітень 2025 року, а остаточне рішення очікується в серпні того ж року.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.