В Чорнобильській зоні «поселилися» 125 тисяч людей за час великої війни: все заради виплат
Джерело: Forbes Ukraine
З початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.
З 2022 року почалися випадки, коли суди масово призначають виплати людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи або ліквідатора, але зареєстровані в зоні радіаційного забруднення. Це призвело до різкого зростання кількості отримувачів доплат — з 10 000 осіб до 135 400.
Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначила, що ця ситуація призводить до значних фінансових витрат — близько 15 млрд грн на рік.
Для розв’язання цієї проблеми в проєкт бюджету на 2025 рік додали норму, яка обмежує виплати лише тими людьми, які проживали в зоні ЧАЕС з 1986 до 1993 року.
Крім того, правоохоронці встановили, що деякі люди спеціально прописуються в Чорнобильській зоні в непридатних для життя будинках, часто кілька десятків осіб в одній квартирі.
- 29 жовтня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за жовтень українцям уже нарахували 1,4 млрд грн житлових субсидій та пільг. Тоді як за десять місяців цього року виплатили близько 29,6 млрд грн.
- Декілька обласних прокурорів та посадовців Пенсійного фонду України отримують значні суми пенсійних виплат, пов’язаних з інвалідністю.
Останнім часом між Україною і Угорщиною почастішали скандали. Букви зібрали основне, що потрібно знати про нещодавнє загострення дипломатичних відносин між країнами.
На Закарпатті прикордонники викрили схему переправлення військовозобов’язаних чоловік до Румунії. В одному з епізодів організатори намагалися під виглядом медичної евакуації переправити за кордон чоловіка призовного віку.
Стримінговий сервіс Netflix опублікував тизер останнього сезону серіалу “Дивні дива”.
17 липня посадовицю КМДА та директора комунального ринку затримали під час отримання $25 тисяч хабаря за “дозвіл” підприємцю облаштувати безперешкодний вхід до закладу громадського харчування.
У Південній Кореї заарештували вчительку та батька учениці, які вночі проникли до школи, щоб викрасти екзаменаційні роботи.