В Чорнобильській зоні «поселилися» 125 тисяч людей за час великої війни: все заради виплат

Джерело: Forbes Ukraine

З початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.

З 2022 року почалися випадки, коли суди масово призначають виплати людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи або ліквідатора, але зареєстровані в зоні радіаційного забруднення. Це призвело до різкого зростання кількості отримувачів доплат — з 10 000 осіб до 135 400.

Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначила, що ця ситуація призводить до значних фінансових витрат — близько 15 млрд грн на рік.

Для розв’язання цієї проблеми в проєкт бюджету на 2025 рік додали норму, яка обмежує виплати лише тими людьми, які проживали в зоні ЧАЕС з 1986 до 1993 року.

Крім того, правоохоронці встановили, що деякі люди спеціально прописуються в Чорнобильській зоні в непридатних для життя будинках, часто кілька десятків осіб в одній квартирі.

Триває 1176-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 969 тисяч осіб.

14 травня відзначають День танцю маленьких каченят та Міжнародний день чихуахуа. Церква сьогодні згадує мученика Ісидора.

За даними синоптиків у середу, 14 травня, знову очікуються опади.

13 травня український гурт Ziferblat із піснею “Bird of Pray” пройшов до фіналу Євробачення-2025, котрий відбудеться вже 17 травня у Швейцарії.

“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.