На війні загинув актор Чернігівського драмтеатру Петро Великий
Джерело: заступник директора Чернігівського драмтеатру Олександр Майшев
Актор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Петро Великий загинув на фронті. Йому було 48 років.
За інформацією генерального директора театру Сергія Мойсієнка, звістка про загибель надійшла 19 листопада, коли працівники ТЦК повідомили про це доньці загиблого, яка також працює в театрі актрисою. За словами побратимів Петра Великого, він загинув 15 листопада на Курському напрямку.
Петро Великий працював у Чернігівському драмтеатрі з 2004 року. За свою кар’єру він виконав понад 35 ролей, серед яких Петро у п’єсі “Земля”, Перелесник у “Лісовій пісні”, Голохвостий у “За двома зайцями” та Карпо у “Кайдашевій сім’ї”.
Генеральний директор театру назвав Петра Великого провідним майстром сцени й відданим своїй професії, писало “Суспільне“. Він зазначив, що актор часто працював навіть попри проблеми зі здоров’ям і брався за будь-які ролі. .
“Провідний майстер сцени. Золотий фонд театру. Дуже тактовна, дуже ввічлива людина… Брався за будь-яку роль. Приходив на роботу навіть із високою температурою. Дуже самовідданий був своїй професії”, — каже Сергій Мойсієнко.
Заступник директора театру Олександр Майшев написав про втрату актора у соціальних мережах, наголосивши на його внеску у розвиток театру та звернувшись із проханням допомогти родині загиблого.
- На фронті під час бойових дій загинув військовий медик Антон Шевчук із позивним “Растішка”, про що повідомила інструкторка з тактичної медицини Марія Назарова.
- На фронті, у війні проти росіян, загинув військовий НГУ Василь Особа, — чоловік доньки мовознавиці Ірини Фаріон Софії Семчишин.
- У боях за Україну загинув гандболіст, гравець команди СКА-Львів Роман Заєць.
Десантники з 80-ї десантно-штурмової Галицької бригади за один бій на Курщині взяли в полон 26 росіян.
Прокуратура розпочала розслідування за фактом розстрілу полонених українських захисників на Покровському напрямку.
Штурмова група 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяла під контроль одну з важливих позицій на Курахівському напрямку і взяла в полон групу колишніх ув’язнених, що підписали контракт з російською армією.
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3.
12 листопада на території Курської області Росії група солдатів КНДР зґвалтували викладачку Російського університету дружби народів (РУДН). 28-річна жінка мала вчити їх російської мови.